آرزوی 2جوان ایرانی

 

آرزوی جوان اول که دروبسایت خودمکتوب کرده

تاریخ:سال1391

دلم به شدت یه کاناپه می خواد و سیگار و تاریکی و سیستم صوتی ِ هیولا و ویدئوپروژکشن و یه آرشیو از تمام فیلم های دنیا و یک عالمه وقت تا آخر دنیا و یک همراهِ خوش سلیقه و "ترجیحا عاشق!" و قیلم دیدن و فیلم دیدن و بحث و حرف... از بیلی وایلر و کاپولا و آنتونیونی و فورد و لئونه شروع کنیم... تا چاپلین و برگمان و هیچکاک... تا بونوئل و پازولینی و فلینی و آنجلوپلوس و کروساوا و کیدوک... تا گدار و جارموش و آیزنشتاین و لانگ و وندرس و تروفو... تا کیشلوفسکی و تارکوفسی و آرونوفسکی و برتولوچی و کاستاریکا و تورناتوره... تا کوبریک و برتون و اسپیلبرگ و فینچر و پولانسکی... تا اسکات و نولان و کامرون و لومت و لینچ... تا تارانتینو و فون تریر و اسکورسیزی و تیکور و آلمادوآر و پیر ژونه... تا برادران کوهن و برادران داردن... تا وودی آلن!

آرزوی جوان دوم که قبل ازعملیات مکتوب کرده

تاریخ:سال1361

آن چه خواهید خواند ، آخرین وصیت نامه یه جا مانده از نوجوان بسیجی ، شهید محمود عباسی  از رزمندگان گروهان نجف اشرف ( لشکر 7 ولی عصر« عج » خوزستان ) می باشد. این وصیت نامه در عین سادگی ، به طرز تکان دهنده ای ، نمایش دهنده روح بزرگ نوجوانی ایرانی است.

... پدر و مادرم من در حال رفتن به منطقه هستم ... همه چیز را فراموش کردم : ز شوق دوست سر و پای خود چنان گم کرد/ که میانه دو شط آن امام تیمم کرد اگر چیزی کم و کسر نوشته ام یا کسی را از قلم انداخته ام مرا ببخشید ... دوستانیکه قبلا با هم بودیم و شهید شده اند مرا صدا می زنند ... از شما عاجزانه استدعا دارم مرا ببخشید و حلال کنید ، چون از خانه فرار کردم و به جبهه آمدم تا دین خود را به اسلام و شهداء ... ادا کنم ... و به این دو مقصد یکی را برسم ، یا زیارت قبر شش گوشه حسین یا همانند یارانش به فیض شهادت نائل گردم ... دعا کنید با یاران امام حسین محشور گردم ...

دوست دارم با لباسی که شهید می شوم به خاکم بسپارید تا روز قیامت فرا رسد با لباس خونین ...سر از قبر در آورم ... همه ما مسئولیم و باید فردای محشر جوابگوی پیغمبر و ائمه و شهدا باشیم ...برای غریبی و مظلومی اسلام گریه کنید که از همه طرف ،خارج و داخل برای شکست او می کوشند . شما را بخدا دلتان برای اسلام بسوزد ، نه برای شهداء . آن ها آن راهی را که آرزو داشتند رفتند و رسیدند . ولی اسلام باید تا ابد زنده بماند . انشاالله تعالی ... بعضی ها می گویند ، اسلام به شما جوانان احتیاج دارد ، باید کمک کنید . خیر! نظر بنده اینست که ما  جوانان به اسلام احتیاج داریم ، اگر به فکر آخرت خود بوده باشیم . کوشش کنید هر چه می گوئید ، عمل کنید .

 

/ 1 نظر / 6 بازدید
محمد

با سلام راه شهدا پاینده باد . جوان اول هم جوانی است عاشق فیلم دیدن .