حکایت شهیدایرانی

 

پیکری که سالم ماند 

 

بعد از شانزده سال پیکر محمد رضا را سالم از خاک در آورده بودند. صدام گفته بود این جنازه نباید به این شکل به ایران برود. پیکر پاک محمد رضا را سه ماه در آفتاب گذاشتند تا شناسایی نشود، ولی جسد سالم مانده بود. حتی روی جسد پودر مخصوص تخریب جسد ریختند که خاصیتش این بود که استخوان های جسد هم از بین می‌رفت ولی باز هم جسد سالم مانده بود. وقتی گروه تفحص جنازه محمد رضا را دریافت می‌کردند، سرهنگ عراقی که در آنجا حضور داشته گریه می‌کرده و گفته: ما چه افرادی را کشتیم!

مادر شهید می گوید موقع دفن محمد رضا، حاج حسین کاجی به من گفت: «شما می‌دانید چرا بدن او سالم است؟» گفتم: «از بس ایشان خوب و با خدا بود.» ولی حاج حسین گفت: «راز سالم ماندن ایشان در چهار چیز است: هیچ وقت نماز شب ایشان ترک نمی‌شد؛ مداومت بر غسل جمعه داشت؛ دائما با وضو بود و اینکه هر وقت زیارت عاشورا خوانده می‌شد، ما با چفیه هایمان اشکمان را پاک می‌کردیم ولی ایشان با دست اشکهایش را می‌گرفت و به بدنش می‌مالید و جالب اینکه جمعه وقتی برای ما آب می‌آوردند، ایشان آب را نمی‌خورد و آن را برای غسل نگه می‌داشت»

منبع

/ 2 نظر / 32 بازدید
یه دوست

سلام: یک شاهکار دیگر از برادران غربی مان در جوان کویر!! و آن هم کمرنگ نشان دادن دعای ندبه امامزاده قاسم (علیه السلام) با پخش از شبکه سراسری سیما به بهانه واهی یک فقره قتل! ( موضوعی که به مراتب در آن طرف ملموس تر است!!!) اف بر این همه بخل و تنگ نظری.

بینام

چقدر برای ما سخت است باور کردن این اتفاقا ت بخاطر اینکه از خدا دور افتاده ایبم وفقط اسم ظاهری اسلام ومسلمان روی ماست وآنها مسلمان واقعی بودندای خدا انشاله آن دنیا شرمنده شهدا نباشیم