شرف الشمس

 

پنج شنبه نوزدهمفروردین ماه 1389
ساعاتی بسیار با شگون است این روزی است که برای برآمدن حاجت میتوان ازدعای معروف شرف الشمس استفاده کرد. وحتی ان روز نزدایرانیان باستان بعلت جاذبه و
انرژی مثبت بسیار باارزش محسوب می شده است.


بنا به نقل دراین دعا اسم اعظم نهفتهاست و یا بهر حال
این حروف با رمزی که دارد موجباتخوش یمنی را به همراه می آورد.

 

دعای(شرف الشمس) در روز 19 فروردین هر سال برای برآورده شدن حاجات نوشته می شود،از طلوع تا غروب آفتاب فرصت دارید دعا را بنویسید  و در زیر آن حاجاتتان را بیان کنید و در قرآن قرار دهید.

 

 

انگشتر شرف شمس

اصولا انگشتر شرف شمس غلط مصطلح است زیرا فقط نقش آن مهم است. چون باید بر سطح زردرنگ نقش گردد از عقیق زرد استفاده میشود ومیتوان آن را روی کاغذ زرد یا پارچه زرد هم نقش کرد.

چون در سال فقط یکبار شرایط مهیا میشود تا ملایک موکل خورشید به زمین بیایند لذا امکان انجام این عمل در سال فقط یکبار است. آنهم فقط در شرف خورشید که خورشید در آن زمان نسبت به سایر کواکب روی زمین قدرت بیشتری دارد.
نکته اینجاست که این عمل یکبار مصرف نیز هست یعنی در واقع با کاهش اثر خورشید کمرنگ میشود.
اما چون در مدت زمانی که کارایی دارد پرقدرت است به زحمتش می ارزد.

 

وامانگین شرف الشمس دارای خواص ذیل است:


گشایش امور ومشکلات . باز شدن ابواب رزق وروزی .عزت ومقام رفیع یافتن .حفاظت از شر بلایا ودشمنان .حفاظت اموال .حفاظت در مقابل بد گویان زبان بند .بخت گشای بسیار موثر.
جلب محبت واحترام ومجذوب نمودن افراد .

 

 

 این نگین ضمن اینکه از عقیقاصل تهیه میشود مزیت دیگری هم دارد وآن موجب شده تا هم کمیاب وهم پرطرفدار باشد وآنطلسمی است که روایات فراوانی دال بر اسم اعظم بودن آن متواتر آمده است .این نقوشفقط درنوزدهمفروردینهرسال که به روز شرف الشمس معروف است در ساعات محدودیوبا آداب مخصوص آن بر عقیق اصل حک میشود .اگر خارج از این ساعات حک شود خاصیت هایلازم را نداشته وبی اثر خواهد بود .چون این نگین ها را توسط اساتید انگشت شماری حکمیشوند ودر این ساعات منحصر بفرد تنها تعداد بسیار محدودی را میتوانند تهیه نمایندکمیابی و پرطرفداری اش را موجب میشود.مشابه این نگین در بازار یافت میشود ولی دربموقع نوشته شدن آن تردید های فراوان وجود دارد.

 

حضرت آیت الله مبشر کاشانی با اشاره به نکات جالب و ناگفته ای در این باره ، مبحث شرف الشمس را جزء علوم غریبه میداندومیگوید:

"شرف الشمس از علوم غریبه است، لکن درکتب متقدمین اعم از روایی وادعیه و اذکار اثری نیافتم ، فقط متاخرین در چند قرن اخیر معتبر می دانند و بیاناتی درباره شرف الشمس وطریقه تکسیر آن به صورت مربع یا مسبع وغیره و نیز آثار و برکات آن مطالبی متذکر شده اند و بعضی آن را ماخوذ از اسم اعظم تلقی کرده اند و در کتاب جواهر مکنونه که از کتب خطی اذکار است و همچنین در کتاب السحاب اللئالی تالیف سید عبدالله بوشهری و کتب دیگر، آثاری از جمله دفع فقر و بیماری ها و حفظ از گزند جانوران و ایمنی از بلایا وکسب عزت و بزرگی متذکر شده اند."

"کفعمی هم در کتاب جنت الواقیه آورده اند که این حروف شکل ، اسم اعظم است و در بعض کتب علمای شیعه دیدم که این شکل از امیرالمؤمنین علیه السلام می باشد ولی سندی برای ادعای خود ذکر نکرده اند.

مرحوم شیخ بهائی نیز در کتاب سرالمستتر ، در رابطه با این شکل که بعضا به شرف الشمس معروف شده مطالبی بیان فرموده است."

علامه مبشر کاشانی در پایان ، به زمان و آداب و کیفیت شرف الشمس نیز اشاره و یادآور شد: " شرف الشمس باید در روز 19 حمل که مطابق با روز 19 فروردین است از طلوع آفتاب تا ظهر برعقیق زرد ودر صورت عدم امکان بر کاغذ زردی نوشته شود و با خود حمل نماید ولی در تجدید آن در روز مذکور در سال های بعد شرط نشده است ولازم نیست."

در این حال ، حضرت آیت الله مظاهری با اشاره به قابل اعتماد بودن شرف الشمس ،می فرماید"شرف الشمس مورد اعتماد است و اگر کسی داشته باشد تجدید لازم نیست."

 

وامامتن این  دعابدین نحواست:

 

بسم الله الرّحمنالرّحیم

اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِالعِصّیِ و بالالَفِ المُقَّّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ وبالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِالمُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَآلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِیحاجَتِی.

برگرفته ازپایگاه لبیک وکانون قران بااندکی تلخیص.

/ 4 نظر / 41 بازدید
پیام

سلام وبلاگه جالبي دارين تونستين به منم سر بزنيد.با لينک موافقيد؟اگه خواستين منو با عنوان"payam" لينک کنيد.من شمارو با چه اسمي لينک کنم؟

محمد

با سلام و آرزوی توفیق جنابعالی با عنوان "قطعات پازل - شماره 1 " به روز هستم و مشتاق زیارت شما[گل]

سیروس کریمی پور سورکوهی

سلام . خسته نباشی برادر. مطالب خوبی در سایتت داری .استفاده بردم. پست شرف الشنس جالب است . موفق بلشید