توصیه آیت الله وحید درباره حفظ نظام

آیت‌الله العظمی وحید خراسانی :

 

 حفظ نظام از اوجب واجبات است

 

 

آیة الله وحید خراسانی دردیداراین هفته خودبامسوولین سایت تبیان تاکید کرد حفظ نظام از اوجب واجبات است نه برای امروز که ما هستیم ، برای همیشه تا روزی که این پرچم به دست امام زمان ارواحنافداه برسد و ما همه در قبال اهل بیت علیهم السلام مسئولیم.

آیت الله وحید خراسانی  با تاکیدبه مساله با اهمیت اقامه عزا در روز شهادت و حرکت دسته های عزاداری توصیه کرد. اصلی ترین توصیه ایشان توجه به اقامه عزا برای حضرت زهرا سلام الله علیها به صورت دسته جات عزاداری در روز شهادت بود .

ایشان در پاسخ به سوالی درباره آغاز و پایان ایام فاطمیه بیان بیان داشت که از روز 13 جمادی الاول شروع می شود تا روز 3 جمادی الثانی که تعطیل است و اوج سوگواری در آن روز است که توجه به آن روز سیره بزرگان از فقهایی همچون میرزای نایینی و مرحوم آخوند خراسانی بوده است .

همچنین گفت: در روز قیامت که یوم الحسره و روز افسوس و پشیمانی است، همه آنها که مسیری جز مسیر اهل بیت را برگزیدند، انگشت ندامت خواهند گزید و آرزو می کنند که ای کاش از مدت عمر خود برای خدمت به آستان ائمه طاهرین به خصوص مادر مظلومه شان بهره می بردند.

ایشان با تاکید گفت: حفظ نظام از اوجب واجبات است نه برای امروز که ما هستیم ، برای همیشه تا روزی که این پرچم به دست امام زمان ارواحنافداه برسد و ما همه در قبال اهل بیت علیهم السلام مسئولیم.

آیة الله وحید خراسانی با توجه به نقش هویتی مناسبت ها ، کنار محرم و صفر به اقامه عزا در 3 روز مهم در طول سال تاکید داشت: شهادت حضرت صدیقه، شهادت حضرت امیر و شهادت حضرت صادق علیهم السلام .

اما در پایان 2 توصیه برای عموم مردم بیان کردند: اول: تلاوت روزانه سوره یاسین و هدیه کردن ثواب آن به حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) . دوم: آغاز ختم قرآن به صورت روزانه به هر میزان که میسر است و هدیه کردن آن به امام عصر علیه السلام . که بر اساس حدیث صحیح و معتبری بشارت داده شده که کسی که چنین هدیه ای به امام زمان علیه السلام می دهد (و هو معه)یعنی به مقام معیت با آن بزرگوار می رسد .  

در پایان آیت الله وحید از همگان خواست تا با بزرگداشت این ایام حزن و ماتم ، زمینه جلب عنایات حضرت بقیة الله به کشور را فراهم آورند .

آیة الله وحید خراسانی این سخنان را در دیدار حجه الاسلام شهاب مرادی و مسوول بخش اخلاق و عرفان سایت تبیان با ایشان بیان کرد. 

منبع :پایگاه رجانیوز

/ 1 نظر / 20 بازدید
هزار نکته

متاسفانه در چند سال اخیر مقداری به علما کم توجهی شده . هر چند در این زمینه ادعا زیاد است ولیکن در عمل نقش علما نادیده گرفته شده و بعضا برخی از علما متاسفانه تحقیر شده اند که امیدوارم به زودی برطرف گردد و دوباره حضوری پررنگ در عرصه سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی داشته باشند .