افنخاری دیگربرای شاه مردان

 

                 

 

آخرین ساعات حضورپیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم ) در مکه است و به زودی کاروان حجاج به قصد بازگشت به دیار خویش ، حرکت خواهد کرد.

امروز نیز افتخاری دیگر برای شاه جوانمردان به همراه دارد.آری امروز جبرئیل بر پیامبر خدا نازل میگردد و از جانب پرودگار ، مدال و عنوان زیبای " امیرالمومنین " را اختصاصا برای ابوالحسن علی ابن ابی طالب (علیه السلام) به همراه می آورد. پیامبر خدا نیز دستور می دهند تا یکایک یارانشان صاحب ذوالفقار را ملاقات کنند و ایشان را با عنوان امیر اهل ایمان بخوانند:

" السلام علیک یا امیر المومنین "

این دستور پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم ) بعضی از صحابه را خوش نمی آید و ناخرسندانه می پرسند:  ‌" آیا این عنوان از سوی خداوند و رسول اوست ؟! "

پیامبر رحمت آزرده خاطر و غضبناک می فرمایند : " این حقی است از طرف خدا و ورسولش. خداوند این دستور را به من داده است ." آنگاه اندیشناک از فرجام آخرین رسالت خویش یعنی تعیین جانشین ، راه می سپرد .به راستی این چنین مسلمانانی در فردای نزدیک چگونه سر تسلیم در برابر فرمان عظیم پروردگار فرود خواهند آورد ؟

نطفهء نخستین توطئه ها در همین روزها در مکه بسته شده است .گفته های پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم ) از رحلت قریب الوقوع حضرتش خبر می دهد و همه چیزاز جانشینی امیرالمومنین (علیه السلام ) بعد از ایشان حکایت دارد .آنان که سال های سال در اندیشه وآرزوی تکیه زدن بر جایگاه حکومت بعد از پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم ) ، دندان طمع تیز کرده بودند،اینک حلقه فتنه آراسته می کنند و برای فرداهاهم قسم میشوند که :

" اگر محمد از دنیا رفت یا کشته شد ، نمی گذاریم خلافت و جانشینی او در اهل بیتش مستقر شود"

این متن پیمانی بود که پنج نفر از یاران نقاب به چهره و منافق پیشهء پیامبر، نوشته و در میان کعبه در زیر خاک نهان کرده بودند ؛ پیمانی که با عنوان " صحیفه ملعونه " از آن یاد می شود و پیامبربزرگ  (صلی الله علیه و آله و سلم ) در خطبه غدیر نسبت به آن هشدار می دهند .

 

آیا مسلمانان به این هشدار توجه کردند؟!

 بر گرفته از کتاب ۲۳ روز با غدیر - دکتر عدنان درخشان

/ 3 نظر / 10 بازدید

آگاه باشید، همانا این دنیا که آرزوی آن را می کنید و بدان روی می آورید و شما را گاهی به خشم می آورد و زمانی خشنود می سازد، خانه ماند گار شما نیست و منزلی نیست که برای آن آفریده و به آن دعوت شدید، آگاه باشید، نه دنیا برای شما جاودانه و نه شما در آن جاودانه خواهید ماند. دنیا گرچه از جهتی شما را می فریبد ولی از جهت دیگر شما را از بدیهایش می ترساند، پس برای هشدارهایش از آنچه مغرورتان می کند چشم پوشید و به خاطر ترساندنش از طمع ورزی در آن باز ایستید، به خانه ای که دعوت شدید سبقت گیرید و دل از دنیا برگیرید........... ! (امام علی ع-نهج البلاغه خطبه2-173) عیدتان مبارک

بهروز

سلام. خواستم بگم به وبلاگ بنده هم سری بزنید...اگر مایل بودید وبلاگم رو در لینک کنید...ممنون. شهرستانمون به سمت ...پیشرفت

همشهری

سایت مصطفی معینی: http://www.mostafamoeini.com