شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)


شهادت مظلومانه اولین شهیده راه ولایت، سبب پیدایش هستی، وعلت خلقت انسان، و مادر کونین و اسطوره و الگوی زنان عالمین، دختر رسالت، همسرولایت و مادر امامت، حضرت فاطمه زهراء)سلام اللهعلیها(را به پیشگاه مقدس و منورمنتقم پهلویشکسته،حضرت مهدی صاحب الزمان)عجل الله تعالی فرجهالشریف(و تمامی شیعیان و محبان بی بی عالمین تسلیت و تعزیت عرض مینمایم. 

 

در موردروز شهادت حضرت فاطمه زهراسلام الله علیهااختلاف بسیار است و بنابه قول مشهور شهادتآن حضرت در سـوم جـمـادى الاخـره واقع شده. حضرت فاطمه زهراءسلام الله علیهابعد ازپدر بزرگوار خود در دنیا چندان مکث نکرد و پیوسته نالان و گریان بود، در آن مدتقلیل آن قدر اذیّت و درد کشید که خداى داند.

 


حضرت فاطمه زهرابه امیرالمؤمنین حضرتعلیعلیه السّلام فرمود: اى پسر عم! ازآسمان خبر فوت من به من رسید و من در جناح سفر آخرتم تو را وصیت مى کنم به چیزى چندکه در خاطر دارم. حضرت فرمود: آنچه خواهى وصیت کن اى دختر رسول خداصلى الله علیه وآله وسلّمو بر بالین آن حضرت نشست، پسحضرت فاطمه زهراءسلام الله علیهابه امیرالمؤمنین حضرت علیعلیه السّلامگفت که وصیّت مى کنم تو را که نگذارى بـرجنازه من حاضر شوند یکى از آنهائى که بر من ستم کردند وحق مرا گرفتند؛ چه ایشاندشمن من و دشمن رسول خداصلى اللّه علیه وآلهوسلماند و نگذارى که احدى از ایشان واتباع ایشان بر من نماز کنندو مرا در شب دفن کنى در وقتى که دیده ها در خواب باشد.

ابن شهر آشوب و دیگران روایت کرده اند که چونحضرت فاطمه زهراءرا خواستند که در قبر گذارند دو دست از میان قبر پیداشد شبیه به دست هاى رسول خداصلى اللّه علیه وآلهوسلمو آن حضرت را گرفت به قبر برد. سلام  خدابراووخاندان  اووبرمحبین او وبه تنهایادگارش مهدی آل محمد(ص).

 

 

 

 

 

 

 

/ 6 نظر / 6 بازدید
مهدی خطیب

وبلاگم یکساله شد.دست نوشته ای ازشبهای مرنجاب درشبهای مرنجاب.ازنظرتون خوشحال میشم.درایام شهادت حضرت فاطمه (س)التماس دعا

محمد

سلام همشهری تسلیت ما را هم بپذیرید. مطالبتان جالب و خواندنی است. لطفا به وبلاگ من هم یه سر بزنید و مرا به دوستانتان معرفی کنید. از راهنماییتان ممنون می شم. موفق باشید

صباغیان

السلام علیک یا حبیبی! اگر اوقات انت خالی باشد الواحد سری بزن به وبلاگ ما. شکرا جزیلا ورحمت الله وبرکاته.[لبخند]

صباغیان

السلام علیک یا حبیبی! اگر اوقات انت خالی باشد الواحد سری بزن به وبلاگ ما. شکرا جزیلا ورحمت الله وبرکاته.[لبخند]