حرمت مردم رادروب سایتهاحفظ کنیم!

 

 

 

 

 

اخلاق مداری در رسانه

 

ماآدمها خصوصا تحصیلکرده هاوفرهیختگان جامعه همیشه سعی میکنیم خودمون رابروزداشته باشیم .آخرین اخبارسیاسی روزومسائل فرهنگی واجتماعی راپیگیری میکنیم. آخرین نتیجه تیمهای مطرح اروپاوآمریکارابه بحث وگفتگومیگذاریم.ازجدیدترین مدل لباس پوشیدن هنرپیشه های هالیودخبرداریم.آخرین ورژن فلان نرم افزارراتهیه میکنیم و ...
اما هیچ شده که بیندیشیم خلافها ونافرمانیهای ماهم  بروزمیشه ودردستگاه اطلاعاتی خالق هستی ضبط میشه وبنابه قانون واکنش، جهان طبیعت نیزنسبت به این عملکردما واکنش نشون میده (علاوه برپیامدهای اخروی اعمال) .


نمونه آن ریختن آبروی مردم وهتک حرمت آنهادررسانه هاست.مافکرمیکنیم تویک مجلس خانوادگی وقومی اینکه پشت سرمردم حرف بزنیم این مشمول غیبت وپرده دری است.اگه کمی دقت کنیم شیوه های غیبت و وهتک حرمت دیگران مدتهاست به روزشده .هیچ فکرکرده ایم ابروی یکی راتورسانه وسایت ووبلاگ بردن، گناهش بمراتب ازاینکه توگوش رفیقت نجواکنی بالاتره .آفریننده جهان ازتک تک این اقدامات سوءماروزی پرسش خواهدنمودومابایدجوابگوباشیم.حرمت آبروی مومن ازپرده خانه کعبه که این روزها ملیونهاانسان چشم به آن دوخته اندوآرزوی دیدنش رادارن بالاتره .بیاییدحرمت دیگران راحفظ کنیم وآبروی دیگران رادروبلاگها وسایتهانبریم!

رهبرمعظم انقلاب  در جلسه درس خارج فقه در21/7/89درپاسخ به سؤالی پیرامون صدق غیبت در مواردی چون ذکر در نوشته، وبلاگ یا ضبط صوت و تصویر و انتقال آن، فرمودند:

 ((...وسائل مدرن امروز همه مشمول همین حکم است. یعنى خواندن وبلاگ هم مثل خواندن کاغذ است، کتاب است، نامه است، مثل شنیدن حرف است. استماع غیبت شامل همه‌ى اینها میشود؛ یعنى ملاک استماع در اینها وجود دارد مسلّماً. شنیدن به گوش خصوصیتى ندارد، خواندن تو نامه هم عین همان است که ما در بحث استماع این را تأکید کردیم و عرض کردیم.خب، دوربین هم همین جور است. فرض کنید که اگر چنانچه انسان یک خطائى را از کسى دید، این را رفت با دوربین ثبت کرد، بعد آمد یک جائى نشان داد؛ این هم همان است دیگر، چه فرقى میکند؟ یعنى بایستى واقعاً به اینها توجه کرد. محیط را باید محیط اخلاقى کرد. ما اگر بخواهیم جامعه را اصلاح بکنیم، این اصلاح فقط به این نیست که انسان از افراد غیبت بکند. راه‌هاى دیگرى هم وجود دارد.))

من فکرمیکنم همانگونه که ماایرانیها درمعاشرتهای روزمره به هم احترام میگذاریم،موقع ورود به یک مجلس به هم تعارف میکنیم ونوکروچاکرهم میشیم و...دردوجا یادنگرفته ایم ادب ونزاکت راحفظ کنیم واحترام یکدیگررانگه داریم .یکی دررانندگی،دومی دروبلاگ نویسی!نظرشماچیست؟
/ 5 نظر / 7 بازدید
دوست

با عرض سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی [گل] وبلاگ زیبا و پر محتوایی دارید [لبخند] با توجه به اهمیت و نقش بیمه های زندگی در توسعه و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی جامعه و اهمیت آن در ایجاد آرامش و آسایشی که در زندگی تک تک افراد ایفا می کند..... وب سایتی را با نام وب سایت جامع بیمه عمر و سرمایه گذاری و بیمه زندگی طراحی نمودیم. خوشحال می شویم شما نیز یکی از بازدید کنندگان ما باشید. در صورت امکان لطف کرده و لینک آدرس سایت ما را در پیوند وبلاگ زیبایتان قرار دهید. [لبخند] ------------------------------------ آدرس سایت : http://www.bime4u.com عنوان : بیمه -------------------------- با کمال احترام: مدیریت سایت http://www.bime4u.com ........... با آرزوی سلامتی و آسایش برای شما و خانواده محترم [گل][گل][گل]

ماجون من

[گل] بیخود نیست که بعضی وبلاگها را مسدود میکنند...

محمد

با سلام متاسفانه بعضی وبلاگ ها محل تسویه حساب های شخصی با این و آن شده یا محل ابراز عقده های فروخورده شخصی ، با مطلب شما موافقم

صفری

سلام یه دونه عکس می خواستم برای یکی از یادداشتهایت تا در سایت کاشان حامی قرار دهم