زیارت عاشورا

 

محرم 90

محرم سال1348

 فضیلت زیارت عاشورا

 

گرچه محرم وصفرمدتی است به پایان رسیده  ولی دردواندوه اهل بیت پیامبرویادگارآل محمد(ص)حضرت ولیعصرهمچنان ادامه دارد.یکی ازشیوه های همدردی باآن حضرت خواندن زیارت عاشوراست. امروزدراین باب ودرموردسند این زیارت قدسی وفضیلت آن برایتان مینویسم.ماراهم دعاکنید.

جناب علقمه از امام باقر (ع)زیارتی را نقل می کند که هر جا از زیارت عاشورا و آثار و برکات آن چیزی گقته شده یا می شود ،مقصود همین زیارت است.

این زیارت که می توان از دور یا نزدیک آن را خواند از آثار و برکات فوقالعاده ای برخوردار است
در فضیلت این زیارت همین بس که برخلاف سایر زیارات که از معصومین (ع) نقل شده، این زیارت به شکل حدیث قدسی روایت شده ، یعنی ائمه هدی (ع) آن را از پیامبر اکرم نقل کرده اند:که جبرئیل امین آن را از سوی خداوند آورده است، اضافه بر این طبق روایتی از امام صادق(ع) ، آن حضرت و اجداد معصومش ضمانت کرده اند که هرکس این زیارت را بخواند زیارتش مقبول درگاه خدا و دعایش مستجاب و اهل بهشت خواهد بود.
لذا امام باقر (ع) فرمودند: اگر توان داری که هرروز امام حسین را با این زیارت، زیارت کنی چنین کن که تمام آنچه از ثواب گفته شد برایت نوشته می شود. إن شاء الله تعالی...

صفوان می گوید: امام صادق (علیه السلام) به من فرمود: بر خواندن این زیارت (عاشورا) مواظب باش. پس بدرستی که من، ضامن قبولی زیارت کسی هستم که از دور و نزدیک، این زیارت را بخواند، که سعی او مشکور باشد، سلام او به آن حضرت برسد و خدا او را نومید نگرداند. ای صفوان! این زیارت را به این مضمون از پدرم یافتم، و پدرم از پدرش علی بن الحسین (علیه السلام) و او از حسین (علیه السلام) و او از برادرش حسن (علیه السلام) و او از پدرش امیرالمؤمنین (علیه السلام) با همین مضمون و امیرالمؤمنین (علیه السلام) از رسول خدا (صلی الله علی هو آله و سلم) با همین عبارات و رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) از جبرئیل(علیه السلام) با همین مضمون و جبرئیل از خدای متعال با همینمضمون. همانا خدای عزوجل به ذات مقدس خود قسم خورده که هر کس حسین (علیه السلام) را به این جملات، زیارت کند چه از راه دور و چه از راه نزدیک و سپس دعای بعد از آن را بخواند، زیارت او را قبول می کنم و درخواست او را- به هر قدر که باشد- برمی آورم. پس از حضورمن با نومیدی برنمی گردد، و او را با چشم روشن و حاجت برآورده شده و فوز بهشت و آزادی از دوزخ برمی گردانم و شفاعت او را در حق هر کس که شفاعت کند- جز در مورد دشمن خاندان پیغمبر- می پذیرم.  

السلام علی الحسین، و علی علی بن الحسین، و علی اولاد الحسین، و علی اصحاب الحسین.                                             

 

 

 

 

/ 0 نظر / 9 بازدید