هفته بسیج دانش آموزی بر سه ملیون دانش آموز بسیجی مبارک باد

«بسیجیان مایه کابوس رژیم عراق هستند»

 

این عبارت از مجله آمریکایی «نیوزویک» است. این مجله با انتشار مقاله ای درباره جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به نقش بسیجیان در این جنگ پرداخته و می نویسد: حضور بسیجی ها در جبهه ها مایه کابوس رژیم عراق است و این طور به نظر می رسد که تعداد آنها تمامی نداشته و حضورشان در جبهه ها، هیچ گاه توقف نمی یابد.

این مقاله که بخش هایی از آن در روزنامه اطلاعات5/1/1365 به چاپ رسید به نقش نیروهای مردمی در جبهه ها اشاره دارد که علی رغم میل ابرقدرت های شرق و غرب چگونه معادلات جنگ به نفع قوای ایرانی تغییر عمده ای کرده است.

«نیوزویک» که یکی از پر تیراژترین مجلات آمریکایی است با اعزام خبرنگار اختصاصی به جمهوری اسلامی ایران از اعزام نیروهای بسیجی به جبهه های جنگ در سال 1365 چنین گزارش می دهد: «خبرنگار ما در تهران به جریان بدون وقفه اعزام به جبهه ها اشاره کرده و می نویسد: واحدهای بسیج متشکل از نوجوانان تا پیرمردان از قوی ترین تهدیدها علیه صدام به شمار می روند. آنان اکنون به ویژه پس از عملیات والفجر 8 و والفجر 9 ،ثابت کرده اند که نیروهایی هستند که می توانند در سخت ترین شرایط وارد میدان نبرد شوند.»

خبرگزاری رویتر نیز با انتشار مطلبی از ضعف و ناتوانی ارتش عراقی در جنگ تحمیلی و برتری ارتش ایران چنین گزارش می دهد: «اکنون جوانان 18ساله تا مردان 48 ساله عراقی به خدمت اجباری فراخوانده شده اند. بعضی از این افراد، حتی طول خدمتشان به ده سال هم می رسد و هر کسی که توانایی جسمی دارد باید به نوعی اجبارا خدمت کند.

رویتر می افزاید: ارتش عراق با سیستم های دفاعی پیچیده و تلویزیون های مستقر در سنگر با قوای ایران که پراکنده عمل می کند و در پی حملات غافلگیر کننده هست، تفاوت دارد. قوای ایران متکی به داوطلبان و شبه نظامیان انقلابی است که مدت ماموریت در جبهه شان سه ماه است اما برخی هرگز جبهه را ترک نمی کنند. رویتر در پایان گزارش خود ضمن اذعان به حضور گسترده بسیجیان در دفاع از انقلاب اسلامی می نویسد: «حدود سه میلیون داوطلب بسیجی در ایران وجود دارد که آموزش دیده اند و تجربه جنگی دارند، برخی از آنها قبلا مجروح شده اند و حتی مورد حمله سلاح شیمیایی قرار گرفته اند. بسیج محدودیت سنی ندارد و رسما جوانان پانزده سال به پایین را نمی پذیرد اما دیده شده که برخی شناسنامه های خود را دست کاری کرده و بدین ترتیب موفق به رفتن به جبهه شده اند.»

دشمنان انقلاب اسلامی از اذعان این قدرت معنوی و مادی در آن مقطع زمانی پرهیز داشتند لکن به واسطه عملیات های گسترده رزمندگان اسلام به خصوص عملیات بزرگ والفجر 8 که در 20 بهمن 1364 انجام گرفت و شهر بندری و صنعتی فاو در دهانه خلیج فارس به تصرف قوای ایرانی درآمد، آنان را در انفعال قرار داد و ناچار شدند به توانایی ایرانیان اعتراف نمایند.

/ 2 نظر / 12 بازدید
حسین عبداللهی

سلام همکار عزیز وارجمند ممنونم که به وبلاگ من سر زدین اما چرانظرتونو ندادین تا استفاده کنیم ضمنا وبلاگ شما خیلی عالیه مطالب وسایتهای بسیار متنوع وجذاب ومورد نیاز روز داره که میتونه مورد استفاده عموم قرار بگیره موفق وموید باشین

حسین عبداللهی

ممنونم که به وبلاگم سر زدین وبلاگ شما هم خیلی عالیه مطالب بسیار متنوع ووبلاگهای جذاب ومورد نیاز رو داره موفق باشین.