یار وهمراه امام بودن ملاک نیست،همه درمعرض خطریم

ملاک وضع حال افراداست

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری آیت‌الله علی معلمی در جمع فرماندهان بسیجی نکا با اشاره به اینکه انقلابی شدن آسان اما بر موازین انقلاب ماندن مشکل است، اظهار کرد: عده‌ای در سایه انقلاب و نظام ارتزاق می‌کنند، ولی عده‌ای هم بار ادامه این نظام را به دوش می‌کشند، همانطور که در آستانه نیمه شعبان گروه‌ها به طرق مختلف به برگزاری جشن می‌پردازند، عده‌ای به نی و نوازندگی پرداخته و عده‌ای هم در حد توان به معارف مکتب اهل بیت و نشر آن می‌پردازند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این نظام ولایی آرزوی ۱۴۰۰ ساله شیعه بوده است، خاطرنشان کرد: آن زمانی که حضرت امام راحل در نجف حکومت ولایت فقیه را بیان می‌کرد، کسی تصور نمی‌کرد به این سرعت نظام حکومت شاهنشاهی برچیده شده و در ایران اسلامی، نظام مبتنی بر مکتب اهل بیت یعنی حکومت ولی فقیه استوار شود.

معلمی با انتقاد از برخی که درک درستی از جایگاه ولایت فقیه ندارند، اضافه کرد: امروز هر نوچه سیاسی، پُز انتقادپذیری می‌دهد که همه باید انتقاد پذیر باشند، باید از رهبری هم انتقاد کنیم، ما اصلاح طلبیم، معنای اصلاح طلبی این است، درحالی که اگر آن روزگار سرب‌های داغ، شکنجه و بازجویی‌های قبل انقلاب را درک می‌کردند، جرأت چنین صحبت‌هایی را امروز به خود نمی‌دادند.

امام جمعه قائم‌شهر بیان کرد: اعتقاد به این نداریم که رهبر انقلاب معصوم است اما بر این باوریم در میان فقهای معاصر برای نیابت امام عصر به فضل الهی از همه سزاوار‌تر است، در چنین شرایطی حتی اگر این امر مطابق میل شخصی برخی نباشد، باز هم واجب‌الاطاعه است.

معلمی به نوع برداشت خود از منش رهبر انقلاب پرداخت و ادامه داد: آنچه پس از رحلت امام برداشت شخصی کرده‌ام تا امروز این است که مقام معظم رهبری در راستای خطی که امام ترسیم کرد در حال حرکت است، درحالی که امکان دارد رهبری افرادی را برای انجام کارهایی مأمور کند و آن‌ها بد عمل کنند و این به شخص رهبر بر نمی‌گردد.

وی با بیان اینکه برخی از فرستادگان امیرالمومنین هم بد عمل می‌کردند، تأکید کرد: اما آنچه رهبری شخصاً عمل می‌کند، پاک، شفاف و با صداقت است، به عنوان مثال در همین مسئله هسته‌ای فرمودند که مسائل را با ملت در میان بگذارید، نظرات منتقدین را هم بشنوید شاید نکته‌ای برای مذاکره کنندگان از میان آن بدست آید، حال اگر هر منتقدی فوراً به باد ملامت گرفته شود این خلاف رهنمود ولی امر است.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: کسی که بر رهنمودهای رهبری ثابت قدم باشد، اگر به هر پست و مسئولیتی برسد، اِن قُلت نمی‌آورد و پیروی می‌کند، تا جایی که به نفع ما باشد اطاعت کنیم اما جایی که به نفع ما نبوده غُر و نِق بزنیم، آنجا ثابت بر ولایت نیستیم.

معلمی با بیان ملاک نبودن شعار و گذشته برای تشخیص اهلیت یک فرد، تأکید کرد: عده‌ای خیلی اهل شعار به ولایت اهل بیت پیغمبر هستند که فلانی همراه پیغمبر، همراه امام یا همراه انقلاب بوده‌ است، درحالی که هیچیک از این‌ها معیار نیست، ملاک عملکرد انسان است، همانطور که امام راحل می‌فرمود ملاک حال افراد است.

وی با اشاره به اینکه در این روزگار خطر همه را تهدید می‌کند، گفت: پس از شهادت امام صادق (ع)، استکبار تا پسر امام یعنی عبدالله هم نفوذ کرده بود و وی را در اختیار گرفته بود، این یعنی پسر امام بودن هم شرط نیست چه برسد به همراه و یار امام بودن، لذا باور کنیم که همه در معرض خطر قرار داریم.
/ 0 نظر / 23 بازدید