امان ازدست این مداحان!


وای به حال اسلام ازدست برخی ازمداحاننگاهی گذرا به رفتار، سخنان، اشعار و برخی روضه خوانی های زننده و وقیحانه برخی مداح نماها نه تنها تعجب را بر می انگیزد بلکه هر مؤمن و محب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام راخشمگین می کند.

متأسفانه چنین اقدامات زننده ای، علاوه بر معایب فوق، بهانه ای دست وهابیون که دشمنان اهل بیت علیهم السلام هستند، می دهد.

با توجه به این وضعیت، به نظر می رسد هر چه سریع تر باید ارگان یا جهتی معین، متصدی رسیدگی به رفتارهای این مداح نماها شود تا دیگر به خاطر یک یا چند نفر، همه شیعیان و مذهب تشیع زیر سؤال نرود و به باد تمسخر گرفته نشود.

در ذیل به چند نمونه از رفتارهای زننده این مداح نماها اشاره می کنیم تا شاید مسئولان از خواب غفلت بیدار شوند و با دست به کار شدن، هر چه سریع تر اقدامی برای چنین وضعیتی بکنند:

1- اخیرا صحنه‌ هایی از مداحی یکی از این افراد که سن کمی دارد بر روی سایت‌ها مشاهده می‌شود که با حالتی شبیه رقص، اشعار موهنی می‌ خواند و افرادی با بدن‌های برهنه در حالیکه حرکاتی همانند او دارند و سینه می‌زنند جملاتی از قبیل "رقاصم و رقاصم، رقاصه عباسم" را به زبان می‌آورند!

2- چندی پیش نیز یک مداح نمای دیگر در شعری مبتذل گفت: نوار مغز سرم، در محضر دکترا، خط خطی و قاطی بود، طبیب توی مطب، متحیر صدا زد، این چه نوار مغزی بود؟، می دونی چی دادم، جواب دکتر، علت عیبش اینه آقای دکتر، من روانی ام! روانی حسین، خط خطی شده از عشق حسین، باز باز بی قرارم، کاری به طبیبا من ندارم، می زنم سرمو توی دیوار، کاری به کسی ندارم ...

3- چند سال پیش هم یکی دیگر از مداح نماها با سبک آهنگ "کارتون عروسکی خونه مادر بزرگه هزار تا قصه داره" این شعر را خوانده بود که در همان زمان مورد تمسخر خاص و عام قرار گرفت: عباس رفته آب بیاره، زینب در انتظاره ..

4- در این میان برخی موضع گیری های سیاسی در مجالس اهل بیت علیه السلام نیز جزو رفتارهایی است که متصدیان رسیدگی به امور مداحان، باید با آن مقابله و برخورد کنند تا هر مداحی هر حرفی که دلش می خواهد در هیئت نزد و فضای مذهبی را به محل جدال و نزاع سیاسی تبدیل نکند.

در پایان لازم به ذکر است که وقتی مداحان و دم و دستگاهشان متصدی ندارد، به مرور زمان عموم مردم به ویژه جاهلان رفتارهایی از خود بروز می دهند که شایسته أبا عبدالله الحسین علیه السلام و دیگر ائمه علیهم السلام نیست. بستن زنجیر و قلاده بر گردن و نشبیه کردن خود به سگ، یک نمونه از رفتارهایی است که توسط این جاهلان انجام شده است.
از:شیعه آنلاین
/ 3 نظر / 11 بازدید
آشنای غریبه

وای به حال اونهایی که پای خوندن این مداح ها به سروسینه می زنند .

اقای خدمتی سلام -حانه از بای بست ویران است اسلام له ظواهر نیست شمانگاهی به جوامع غربی بکنید علت ترقی انهارا بیان کنید متاسفانه