پیام نوروزی سال89 رهبرانقلاب (عربی وفارسی)

 

عام الهمة المضاعفة والعمل المضاعف

 

 

المرشد الایرانی یسمی العام الایرانی الجدید بعام الهمة المضاعفة والعمل المضاعف.

 

سمى قائد الثورة الاسلامیة فی ایران ایة الله السید علی الخامنئی العام الایرانی الجدید " 1389" بعام "الهمة المضاعفة والعمل المضاعف " معربا عن امله بان یقترب الشعب الایرانی والمسؤولون فی القطاعات المختلفة خلال هذا العام من تحقیق اهدافهم الکبیرة 
من خلال اتخاذ خطوات اکبر ومزید من همة العمل العالیة .

وهنا القائد فی خطابه الذی القاه بمناسبة بدء العام الایرانی الجدید حلول عید النوروز للشعب الایرانی خاصة اسر الشهداء ومعاقی الحرب والمضحین وکذلک الایرانیین المقیمین فی انحاء العالم معتبرا العام الایرانی الماضی " 1388 " بانه کان عام تالق الشعب وعام العظمة والانتصار والحضور التاریخی للشعب الایرانی فی المیادین المرتبطة بمصیر الثورة وایران .

واشار ایة الله الخامنئی الى المشارکة المنقطعة النظیر للشعب الایرانی فی الانتخابات الرئاسیة الفریدة والبارزة التی جرت فی 12 یونیو - حزیران الماضی وقال انه خلال الاختبار الکبیر الذی جرى بعد الانتخابات فقد ابدى ابناء الشعب فی حرکة عظیمة وحضور مصیری " ارادتهم وصمودهم وعزمهم الوطنی وبصیرتهم" .

واضاف ان اعداء ایران والنظام الاسلامی قد رکزوا وجندوا فی تلک الاحداث جل جهودهم وطاقاتهم وقواهم لکی یلحقوا هزیمة بالثورة فی الداخل الا ان الشعب قد افشل هذه المؤامرة الکبرى من خلال اعتماد البصیرة والصمود المنقطع النظیر وقدخلف ورائه تجربة ملیئة بالدروس والعبر التی هی فی الحقیقة تبعث على اعتزاز وشموخ الشعب .

واعرب قائد الثورة الاسلامیة عن تقدیره للجهود القیمة التی بذلها المسؤولون فی العام الایرانی الماضی فی مجال اعمار وتقدم وتطور البلاد وقال انه انجز خلال العام المذکور اعمال کبیرة فی المجالات العلمیة والصناعیة والاجتماعیة والسیاسة الخارجیة .

واعرب القائد عن امله بان یتمکن الشعب الایرانی العظیم والمسؤولون فی العام الایرانی الجدید الذی سمی بعام " الهمة المضاعفة والعمل المضاعف " وبالتوکل على الله المتعال وتعزیز العلم والایمان بشکل مضاعف ، یتمکنوا من اتخاذ خطوات اکبر فی القطاعات الاقتصادیة والثقافیة والسیاسیة والعمرانیة والاجتماعیة المختلفة ویقربوا اکثر ، ایران الاسلامیة العزیزة الى قمم التقدم والعدالة العالیة من خلال اجتیاز وطرق وسبل جدیدة.

 

 

متن  پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب  درسال89

 

سم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌ 

عید سعید نوروز و آغاز سال نو را - که آغاز بهار و سرزندگى طبیعت است -تبریک عرض می‌کنم به همه‌ى هم‌میهنان عزیز که در سراسر کشور پهناور عزیز ما زندگى میکنند، و همچنین به همه‌ى ایرانیانى که در هر نقطه‌اى از جهان هستند و چشم امید و انتظار به کشور عزیزشان دوخته‌اند؛ بخصوص به جوانان و مردان و زنانِ ازجان‌گذشته‌اى که براى هدفهاى عالى انقلاب و کشور فداکارى‌هاى بزرگى را انجام دادند؛ از جانِ خودشان مایه گذاشتند و جوانان خود را تقدیم انقلاب و سربلندى کشور کردند؛ به خانواده‌هاى عزیز شهیدان، به جانبازان و خانواده‌هاى فداکار آنها و به همه‌ى ایثارگران و کسانى که براى سربلندى کشور تلاش میکنند و کار انجام میدهند. و درود و سلام میفرستم به روح مطهر امام بزرگوارمان که سلسله‌جنبان این حرکت عظیم مردمى و مایه‌ى پیشرفت و اعتلاى کشور بزرگ اسلامى ایران بوده‌اند.
عید نوروز، آغاز رویش است. این رویش همچنان که در طبیعت محسوس است، میتواند در دلهاى ما و جانهاى ما و حرکت رو به پیشرفت ما نیز خود را مجسم و نمایان کند. نگاهى بیندازیم به سال 88 که اکنون به پایان آن رسیده‌ایم.

اگر بنا باشدسال 88 در یک جمله تعریف شود، به نظر من عبارت است از: سال ملت ایران، سال عظمت و پیروزى این ملت بزرگ، سال حضور تاریخى و اثرگذار این ملت در عرصه‌هائى که به سرنوشت انقلاب بزرگمان و به سرنوشت کشورمان بستگى داشت و منتهى میشد.
در آغاز سال 88 مردم با حضور بى‌سابقه‌ى خود انتخاباتى را ساماندهى کردند که در تاریخ انقلاب ما - و البته در تاریخ طولانى کشور ما سابقه نداشت و یک نقطه‌ى برجسته و اوج به حساب مى‌آمد. در طول ماه‌هاى بعد از انتخابات هم مردم در امتحانى بزرگ، در حرکتى عظیم و سرنوشت‌ساز، حضور خود، اراده‌ى خود، ایستادگى خود، عزم ملى خود و بصیرت خود را نشان دادند.
تفسیر کوتاهى که از حوادث بعد از انتخابات در طول چند ماه می‌شود ارائه کرد، عبارت از این است که دشمنان کشور و دشمنان نظام جمهورى اسلامى بعد از گذشت سى سال، همه‌ى تلاش خود و توان خود و نیروهاى خود را متمرکز کرده‌اند براى اینکه بتوانند این انقلاب را از درون شکست بدهند. ملت در مقابل این توطئه‌ى بزرگ، این حرکت خصمانه، با آگاهى و بصیرت و عزم و ایستادگىِ بى‌نظیرى توانست دشمن را به شکست بکشاند. تجربه‌اى که در این هشت ماه بعد از انتخابات تا بیست و دوم بهمن بر این ملت و بر این کشور گذشت، تجربه‌اى پر از درس، پر از عبرت و حقیقتاً مایه‌ى سربلندى ملت ایران است.
در سال 88 ملت خوش درخشید؛ مسئولین هم تلاشهاى ارزنده و بزرگى را انجام دادند. این تلاشها در حد خود، تلاشهاى باارزشى است؛ موجب تقدیر است. بر همه‌ى ناظران منصف فرض است که از این تلاش ها، از این زحمات و کار و کوششى که براى عمران و آبادانى و پیشرفت کشور در عرصه‌هاى مختلف انجام گرفت، قدردانى کنند. در عرصه‌ى علمى، در عرصه‌ى صنعتى، در فعالیتهاى اجتماعى، در سیاست خارجى، در بخشهاى مختلف، مسئولین کشور کارهاى بزرگى را انجام داده‌اند. خداوند به همه‌ى آنها اجر عنایت کند و توفیق پیشرفت مرحمت بفرماید.
آنچه که از ملاحظه‌ى وضعیت موجود کشور و ظرفیتهاى عظیمى که در دل این کشور و ملت بزرگ نهفته است، می‌شود به دست آورد، این است که آنچه ما انجام داده‌ایم، آنچه مسئولین و مردم انجام داده‌اند، در مقابل آنچه که ظرفیت عظیم این کشور براى پیشرفت و رسیدن به عدالت است، کار بزرگى نیست. باید تلاشها را بیش از آنچه که در گذشته انجام داده‌ایم، همه انجام بدهند و خود را موظف بدانند.
در این دعائى که در آغاز هر سال، در هنگام تحویل، همه میخوانیم، این فِقره جالب توجه است که می فرماید: «حوّل حالنا الى احسن الحال». نمی فرماید ما را به روز نیکى، حال نیکى برسان؛ به پروردگار عرض می کند ما را به بهترین حالها، به بهترین روزها، به بهترین وضعیتها برسان. همت والاى انسان مسلمان همین است که در همه‌ى عرصه‌ها به بهترین‌ها دست پیدا کند.
امسال براى اینکه ما بتوانیم آنچه را که در این دعاى شریف به ما تعلیم داده شده است و وظیفه‌ى ماست، انجام بدهیم، براى اینکه بتوانیم بر طبق اقتضائات کشور و ظرفیتهاى کشور حرکت کنیم، احتیاج داریم به اینکه همت خودمان را چند برابر کنیم؛ کار را متراکم‌تر و پرتلاش‌تر کنیم. من امسال را به عنوان سال «همت مضاعف و کار مضاعف» نامگذارى می کنم. به امید اینکه در بخشهاى مختلف، بخشهاى اقتصادى، بخشهاى فرهنگى، بخشهاى سیاسى، بخشهاى عمرانى، بخشهاى اجتماعى، در همه‌ى عرصه‌ها، مسئولین کشور به همراه مردم عزیزمان بتوانند با گامهاى بلندتر، با همت بلندتر، با کار بیشتر و متراکم‌تر، راه‌هاى نرفته‌اى را بپیمایند و به هدفهاى بزرگ خود ان‌شاءاللَّه نزدیکتر شوند. ما به این همت مضاعف نیازمندیم. کشور به این کار مضاعف نیازمند است.
باید به خداى متعال توکل کنیم؛ از خداى متعال استمداد کنیم و بدانیم که زمینه براى کار، زیاد است. دشمنان، دشمن علم و ایمان جامعه‌ى ما هستند. علم و ایمان را به صورت مضاعف در میان خودمان باید تقویت کنیم. ان‌شاءاللَّه راه‌ها هموار خواهد شد؛ موانع، کوچک خواهد شد و کمک الهى و نصرت الهى، ملت ما و کشور ما و مسئولین ما را همراه و زیر سایه‌ى خود خواهد داشت.
والسّلام علیکم و رحمةاللَّه و برکاته‌

 

 

 

 

/ 4 نظر / 6 بازدید
پسر قمی

سلام دوست خوبم نوشتتون جالب بود و روان. بازم بهتون سر میزنم و منتظر نوشته هاتون هستم. ضمنا هر وقت به این نتیجه رسیدین که لیاقتشو دارم ، خوشحال میشم منو لینک کنید پسر قمی. http://dasteneh.persianblog.ir/

پسر قمی

منم این حرفا رو قبول دارم و قصد توهین و مسخرگی ندارم. فقط از دریچه طنز بهش نگاه کردم. راستی چی سرچ کردی این اومد؟[نیشخند] از نقدتون ممنون و توضیحی در این باره در اون پست مینویسم

حسین

زمان نميگذرد صداي ساعت شماطه بانگ تكرار است اگرهنوزجوان مانده اي به آن معناست كه عشق را به زواياي جان صدا زده اي ملال پيري اگر ميكشد تورا،پيداست كه زير سيلي تكرار ، دست وپازده اي زمان نميگذرد صداي ساعت شماطه بانگ تكرار است خوشا به حال كسي كه لحظه لحظه اش ، زبانگ عشق سرشار است "شادروان فريدون مشيري" [گل]

پسرقمی

حال کردی؟ لا اقل یه چیزی مینوشتی دلمون وا بشه.... راستی لینکم کن