بازتاب رسانه ای حجاب خانم حناربانی درحضوررهبرانقلاب

خانم ربانی درحضوررهبرانقلاب

 

 

حجاب متفاوت «حنا ربانی» وزیر امور خارجه پاکستان در حضور حضرت امام خامنه ای بازتاب متفاوت و گسترده ای در برخی رسانه های دنیا و جهان اسلام داشت.برخی رسانه های عربی و اسلامی حجاب کامل حنا ربانی را نشانه احترام ویژه همه مسلمانان جهان به رهبر ایران قلمداد کردند و از جایگاه ویژه مقام معظم رهبری در بین مسلمانان سخن به میان آوردند.

حنا ربانی کهر  متولد ۱۹ نوامبر ۱۹۷۷ سیاستمدار پاکستانی و وزیر امور خارجه آن کشور است که از ماه جولای سال ۲۰۱۱ به این سمت انتخاب شده است.

وی جوانترین شخص و نخستین زنی است که به وزارت خارجه پاکستان منصوب شده است. وی در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۸ به عنوان نماینده مجلس عوام پاکستان انتخاب شده و بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ وزیر امور اقتصادی و دارایی این کشور بود.

وزیر امور خارجه پاکستان بارها بخاطر پوشش مورد توجه رسانه های دنیا قرار گرفته بود.

حال این خانم سیاستمداری که رسانه های غربی دائما از خوش پوشی و حسن سلیقه او سخن به میان می آوردند و سعی می کردند تا جلوه گری وی را آنقدر بزرگ نمایی نمایند تا او را بعنوان یک الگوی پوشش برای زنان مسلمان معرفی کنند؛ به یکباره مورد غضب رسانه های غربی قرار گرفت و آن درست زمانی بود که حنا ربانی با پوشش کامل اسلامی و بدور از خودنمایی در مقابل رهبر جمهوری اسلامی ایران مبهوت مانده بود.

برخی رسانه های غربی که از موفقیت اجلاس ایران بسیار خشمگین بودند حتی از این پوشش اسلامی وزیر امور خارجه پاکستان نیز بسیار عصبانی شدند و نوشتند: او که اسوه خوش پوشی یک مقام زن مسئول در کشورهای اسلامی محسوب می شد؛ چرا و چگونه اینگونه در مقابل رهبر ایران بهت زده و با پوششی متفاوت نشست؟!


منبع:
http://kalame.co/faqs/14-1389-08-21-19-49-12/20985

/ 2 نظر / 6 بازدید
محمد

سلام به شما و رهبر دوست داشتنی آقای خامنه ای . عزت دست خداست