دجال وسفیانی

 

دجال کیست؟براساس برخی روایات شیعی پیش از ظهور آخرین منجی عالم علائمی طبیعی و غیرطبیعی درجهان رخ خواهد داد که به دو بخش اصلی و فرعی تقسیم بندی شده است

براساس این روایت علائم فرعی داری تعدد است وهمگی آنها پیش از ظهور بایداتفاق بیفتد ولی تنها بروز یکی از علائم اصلی یا حتمی برای اعلام نزدیکی ظهور منجیکفایت میکند

علائم حتمی ظهور :


1 - خروجسفیانی وخسف بیدا :در روایتی از امام علی بن الحسین(علیه السلام) مرویست که قیامحضرت قائم حتمی و امر سفیانی نیز حتمی است و تازمانی که سفیانی نیاید حضرت قیامنخواهد کرد.
2- خروج یمانی:امام صادق(علیه السلام) دراین بارهمیفرمایند: سه کس در یک سال و در یک روز قیام می­کنند؛ خراسانی و سفیانی و یمانی ودر بین این سه پرچم بهترین پرچمها از یمانی است: زیرا پرچمی است که به حق دعوتمی­کند
3 - صیحه آسمانی:ندایی که ازآسمان شنیده میشود وعالمیان همگی این صدا را خواهند شنید ازجمله علائم حتمی شمرده میشود .امام باقر درروایتی از این نشانه ظهور چنین بیان میفرمایند: صدایی از آسمان شنیده می­شود که حقبا او (امیرالمومنین) و پیروان اوست. در این هنگام قائم ما خروج خواهد کرد.
4 - قتل نفس زکیه: قتل نفس زکیه نیز از علائم قطعی ظهور شمردهمیشود و براساس روایتی از نبی گرامی اسلام(صل الله علیه و آله و سلم)در شرح علائم ظهور اینگونه نقل میشود که : مهدی ظهور نمی­کند تا اینکه نفس زکیهکشته شود.
5 -ظهور دجال :براساس همین روایات دجال بعنوانفردی با یک چشم که از گودی معمول زیرچشم برخوردار نبوده و چشم سمت چپش روی پیشانیاش قرارگرفته و دارای شمایل ترسناکی است و...نام برده شده است .
براساس روایاتمختلف چهره دجال ناقص ، کور و یک چشمی که و ‏از اصل خلقت یک چشم ندارد به طورى که‏گودى حدقه‏اش نیست و ادعای خدائی میکند ،چشم چپش در وسط پیشانی او قرار دارد،متولدشده در میان قوم یهود ازجمله ترسیم شده است.
در بیان دیگر مشخصات ظاهری دجالمیخوانیم : مردی چاق و سرخ روی است ( در برخیمنابع ذکر شده است که لحاظ بزرگی هیکل هیچ انسانی از ابتدای خلقت مانند او وجودنداشته است ) ،موهایش مجعد است،پایش لنگ است، دارای قدرتهای فوق بشری وجادوئی است به نحوی که تصور میشود مرده را زنده میکند و در قحطی مردم را طعاممیدهد.
هفتاد هزار ترک ، یهود ، زنا زاده ، خواننده ، نوازنده ، بادیه نشین وزن از او پیروی می کنند به هرخرابه ای برسد می گوید گنج هایت را آشکار کن پس آنچهگنج دارد آشکارمی شود.
طول حکومتش چهل روز است و در این مدت همه را به کفرمیکشد ،
برای نجات از شرش حفظ نمودن سوره کهف قبل از خروجش و در صورت رویت ویخواندن سوره حمد و خانه نشینی و توکل بر خدا توصیه شده است
اما تاکنون برسراینمطلب که آیا دجال یک انسان است یا تعبیری از یک رویداد یا ابزار است تردید وجودداشته است .ازهمین رو دلار آمریکا،تلویزیون ،ماهواره و..ازجمله تعابیری است که ازدجال در زمان کنونی نام برده میشود.  


نظریه جدید برخی محافل مذهبی

 

"سفیانی" همان ملک عبدالله اردنی است!

اخیرا در برخی محافل مذهبی و سیاسی این نظریه بطور جدی مطرح و تبلیغ می شود که مصداق "سفیانی" در احادیث آخر الزمانی، ملک عبدالله دوم پادشاه اردن هاشمی است، برخی از منبری های مشهور تهران نیز حامی این نظریه هستند و آن را ترویج می کنند.

در روایت‌های متعددی از ائمه اطهار(ع) یکی از نشانه‌های حتمی ظهور امام مهدی (عج)، خروج سفیانی ذکر شده است. وی از تبار ابوسفیان می‌باشد و دارای صورتی سرخ، پوستی سفید و چشمانی زاغ می‌باشد. او از شهرهای روم (شاید مراد اروپای فعلی باشد) بپا می‌خیزد و بر گردن صلیب دارد.

همچنین در برخی از روایات اسلامی همچون نسخهٔ خطی ابن حماد، به وجود دو سفیانی اشاره شده‌است. سفیانی اول پس از استیلا بر سرزمین شام در جنگ عراق در برابر سپاه ایران شکست می‌خورد و در اثر جراحاتی که به او وارد می‌شود در راه بازگشت به شام کشته می‌شود و سفیانی دوم که همان سفیانی اصلی است را جانشین خود قرار می‌دهد.

ملک عبدالله تنها پادشاه عربی است که دو رگه است،پدر او ملک حسین، پادشاه سابق اردن بود و مادر عبدالله، شاهزاده مونا الحسین آنتونیت آوریل گاردینر (تونی آوریل گاردینر) در اصل، زادهٔ انگلیس بود.

گفتنی است خاندان هاشمی در اردن ادعا می کنند نسب آنان به پیامبر اسلام(ص) می رسد و از این رو عنوان "هاشمی" را برای خود انتخاب کرده اند.

از:پارسینه

  

/ 2 نظر / 58 بازدید