میتینگ تبلیغاتی دولت دراستادیوم آزادی

 

 
 
جشن موسوم به تقدیر از اعضای ستاد تسهیلات سفرهای
کشور امروزپنج شنبه در حالی در استادیوم یکصدهزارنفری آزادی تهران برگزار خواهد شد که دولت بر خلاف نظر منتقدان و مخالفان بسیار این جشن، برای برگزاری آن پافشاری کرده است.

جشنی چند میلیاردی که دولتی ها می گویند انتخاباتی نیست. پس از دست کم دوهفته موج سازی رسانه ای، جشن پرسروصدای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در حالی در استادیوم یکصدهزارنفری آزادی برگزار خواهد شد که مسئولان برگزاری آن می گویند برای تقدیر از اعضا و خادمان سفرهای نوروزی 92 برگزار می شود. تقدیری که یک بار و در 17 فروردین امسال در 31 استان کشور برگزار شده بود و حالا قرار است دوباره این تقدیر با جزئیاتی بسیار بیشتر و در استادیوم انجام شود.

ظاهراً مسئولین این میتینگ تبلیغاتی، با دعوت از گروه های موسیقی فاقد مجوز ، از سویی در پی جلب نظر جوانان هستند و از دیگر سو، از طریق همین روش ها، استادیوم آزادی را مملو از تماشاگر کنند!

 بسیاری از این گروه های موسیقی، زیر زمینی بوده و فاقد مجوز هم هستند.

با این اوصاف، یکی از جنجال های احتمالی پس از میتینگ دولت، انتشار تصاویر جهت دار از ظاهر متفاوت گروهی از حاضران (دختران و پسران) در ورزشگاه آزادی خواهد بود تا از طریق واکنش چهره های سیاسی ، روحانیون و احتمالاً واکنش نیروی انتظامی برای برخورد با «حاضران» به دلیل «ظواهر غربی»، جو تازه ای در کشور ایجاد کرده و از این طریق، کاندیدای دولت ، نخستین گام خود برای اخذ آرای گروه های مختلف ناراضی از «محدودیت های اجتماعی» را بردارد!

مسئولین این میتینگ، این ایده را الهام از ماجرای «آب بازی مختلط دختران و پسران در یک یاز پارک های تهران» می دانند که باعث ایجاد جوی کم سابقه در کشور شد و حتی نیروی انتظامی را به واکنش واداشت.

 هزینه 50000000000 تومانی از کجا می آید؟
 
کلیه هزینه های مربوط به ساخت جایگاه، نور، صدا، تصویر برداری، دعوت از هنرمندان، موسیقی، مجری، قاری، تبلیغات محیطی، چاپ کارت های دعوت و هزینه های مرتبط از محل یکی از مراکز وابسته به سازمان میراث تامین شده که حدود بیش از 800 میلیون تومان برآورد شده است. سازمان میراث فرهنگی مبالغی را هم تحت عنوان هزینه های سفر نوروزی به استانها به منظور هزینه حمل و نقل و پذیرایی بین راهی مدعوین اختصاص داده است که جمعاً حدود 6 میلیارد تومان تخمین زده می شود.
بنا به شنیده های خبرگزاری «فارس»:« هر استانی موظف به تأمین سه هزار نیرو برای برگزاری این همایش شده که چنانچه هزینه‌های رفت‌وآمد، اسکان، تغذیه، هدایا، تبلیغات و... را به ازای هر نفر500 هزار تومان پیش‌بینی نماییم بیش از 50 میلیارد هزینه همایشی خواهد شد. همایشی که دولتی ها اصرار دارند انتخاباتی نیست.»
 
نظرمنتقدین
 
طیف مخالفان و منتقدان این جشن اما از خانه ملت تا بیوت مراجع تقلید هم متنوع است.
آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی از مراجع معظم تقلید، جشن دولتی استادیوم آزادی را شائبه دار دانسته است. آیت‌الله مکارم شیرازی در مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با انتقاد شدید از اقدامات انتخاباتی دستگاه اجرایی در شرایط  موجود اقتصادی کشور گفت: مراسمی که از تمام نقاط کشور، دانشجویان و کارمندان را جمع می‌کنند تا در یک میتینگ انتخاباتی شرکت کنند چه دردی از مردم دوا می‌کند.
وی با بیان اینکه این گونه اقدامات که بالغ بر صدها میلیون تومان از بیت‌المال باید برای آن هزینه می‌شود، یک خیانت است، تصریح کرد: ـچرا به مردم دروغ می‌گویید، آشکارا بگویید این یک میتینگ انتخاباتی است و مسائل را برای مردم روشن کنید.»

جزئیات بیشتررااینجاببینید.

 

 

/ 2 نظر / 7 بازدید
ستاره امید

سیاهی به ... موند