تاریخ بقیع تکرارشد!

سلفی ها ووهابی هااخیراشدیدترین حملات خودراعلیه مقدسات مسلمانان بویِژه شیعیان متمرکزکرده اند.درعربستان سعودی شمابجزمرقدرسولخدا(ص)هیچ آرامگاهی ازصحابه اهلبیت (ع)نمی بینید.مزدوران ملک عبدالله اکنون سعی دارندآتارونشانه های میراث اسلامی رادرسوریه وشمال آفریقاازبین ببرند.همین دیروزماموران امنیتی سوریه یک بمب 500کیلویی رادرحرم حضرت زینب (س)خنثی نمودند.سلفی هاروی دیوارحرم آن حضرت بااسپری نوشته بودند:
((بعدازفتح دمشق حرم زینب راباخاک یکسان خواهیم نمود))
حرم حضرت رقیه سلام الله علیهاوراس الحسین ودیگرمراکزاهلبیت نیزاکنون درمعرض خطرانهدام است.


امااینک ازجنایت اخیرشان درلیبی بشنوید.

 

پایگاه خبری مشرق می نویسد: معروف ترین امام زاده شمال آفریقا و بزرگترین محل تجمع محبین اهل بیت(ع) در کشور لیبی با خاک ، یکسان گردید ولی این فاجعه به این جا ختم نشد و وهابی هامزار این امام زاده شریف را تخریب و عمل قبیح نبش قبر را انجام داده و به جسد ایشان جسارت های بسیاری روا داشتند.

حرم(عبدالسلام الاسمر) از نوادگان امام حسن مجتبی(ع) به عنوان بزرگترین قطب زیارتی شیعیان در کشور لیبی و شمال آفریقا به حساب می آمد که این واقعه عظیم در آن رخ داده و جهان اسلام را در بهتی عظیم فرو برده است .در این حادثه عظیم 30 نفر از شیعیان لیبی به شهادت رسیده و تعداد 212 نفر نیز مجروح شدند.
در سال های اخیر مفتی های  وهابی  بار ها فتوای  تخریب این امام زاده شریف را صادر کرده بودند ولی به دلیل مخالفت های مردمی و دفاع آنان از حریم امام زاده ، تروریست ها کار به جایی نبرده بودند . ولی با سوء استفاده وهابی ها از اوضاع نابسمان و آشفته ی امروز لیبی ، توانستند این جسارت عظیم را در برابر چشم مردم جهان انجام داده و چنین واقعه هولناکی را رقم بزنند .
حرم امام زاده عبد السلام الاسمر مربوط به 800 سال پیش بوده و به عنوان یکی از اماکن تاریخی شیعه نیز مطرح می شود .موقعیت آن در شهر "زلیتن" (160 کیلومتری طرابلس) می باشد که بعد از فشار مفتی های وهابی توسط تروریست های سلفی تخریب و به قبر آن حضرت جسارت های بسیاری شده است . در جوار این حرم شریف کتاب خانه بسیار بزرگی از کتب شیعی و اسناد تاریخی هزاران ساله نگهداری می شد که به گفته وزیر فرهنگ لیبی بزرگترین کتاب خانه در کشور لیبی به حساب می آمده که بعد از تخریب حرم ، این کتابخانه تخلیه و به آتش کشیده شده است . لازم به ذکر است که تخریب امام زاده ها و نبش قبر این حضرات از ابتدای آشوب ها در لیبی به شدت هر چه تمام تر انجام می شد به طوری که در جمعه قبل بخشی از ضریح "الشعاب الدهمانی" از سادات بزرگوار حسنی و قبور دهها سادات دیگر را که در مرکز پایتخت لیبی سال ها زیارتگاه شیعیان بود را منهدم کرده بودند .

حرم بعدازتخریب


 

به گفته های "محمد المقریف" رئیس کنگره ملی لیبی  تخریب و سوزاندن بسیاری از اماکن مقدس، اسناد تاریخی و نسخه های خطی در این کشور  نشان می دهد وهابی ها به شدت در حال زدودن تاریخ شیعه و حذف نام آنها از اسناد و کتب تاریخی و خطی موجود در لیبی هستند . یادمان نرفته است زمانی که طالبان در چندین سال قبل مجسمه های بزرگ بودا را تخریب کردند چنان بلوایی در دنیا برپا شد که گویی به یکی از پیامبران الهی جسارت شده ایجاد موج های اعتراضی تمام دنیا را متوجه این حرکت ساخت و در کشور های بودایی مردم به خیابان ها ریختند ولی امروز که شیعه مظلوم تر از هر زمان است در سالروز تخریب قبر چهار امام معصومش به یکی از امام زادگان مطهر و حائز اهمیتشان جسارت شده تمامی دنیا سکوت کرده و زبان در دهان نمی گردادند . لازم به ذکر است فشار های بسیاری از طرف دولت عربستان به کشور لیبی وارد آمده بود تا این حرم شریف را تخریب کنند، این فشار ها به قدری بود که در نشست فوق العاده کشور های اسلامی در عربستان برگزار گردید به دلیل انجام ندادن تخریب این حرم شریف و اعتراض وهابی ها، پرچم لیبی به شکل سر و ته به اهتزاز در آمده بود .


لحظه تخریب این حرم مطهررامیتوانیدازاین نشانی دانلودکنید:

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/149328/

 نبش قبرامامزاده

/ 2 نظر / 13 بازدید
محمد

خدا لعنتشان کند ولی با این فوت ها نور الهی خاموش نمی شود.