اینترنت، مفید برای مغز

 

اینترنت، مفید برای مغز

 

به گفته پژوهشگران، این مسئله به خاصیت تعاملی اینترنت و به خصوص لزوم دائم انتخاب میان گزینه‌ها برای به دست آوردن اطلاعات مورد نظر مربوط می‌شود. 

استفاده منظم از اینترنت منجر به تحریک و بهبود فعالیت نورون‌های مغزی به ویژه در میان افراد سالخورده می‌شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از روزنامه «لیبراسیون»، تحقیقات پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد، اینترنت تآثیر خوبی بر مراکز مغزی کنترل‌کننده، تصمیم‌گیری و استدلال‌های پیچیده می‌گذارد.

این مطالعه که روی 24 فرد 55 ساله تا 76 ساله صورت‌گرفته نشان می دهد تصاویر MRI مغزی نیمی از این افراد که به تحقیق و جستجو در اینترنت آشنایی داشتند، نشانه‌هایی از تحرک و واکنش در زمان جستجو در اینترنت ثبت کرده است.

این تحقیق نشان می‌دهد، در این دو گروه شرکت‌کننده هر دو در زمان خواندن فعالیت‌های مشابهی در مناطق مغزی مربوط به زبان، خواندن، حافظه و بینایی داشته‌اند، اما در زمان جستجو در اینترنت گروهی که به این کار آشنایی داشته است، فعالیت‌های مغزی بیشتری در مراکز مربوط به روند تصمیم‌گیری و استدلال پیچیده (مناطق کورتکس قدامی، تامپورال) داشته‌اند.

به گفته پژوهشگران، این مسئله به خاصیت تعاملی اینترنت و به خصوص لزوم دایم انتخاب میان گزینه‌ها برای به دست آوردن اطلاعات مورد نظر مربوط می‌شود. 

از:تابناک

 

/ 2 نظر / 6 بازدید
محمد باقر الأسدی

بسم الله الرحمن الرحيم السلام عليك يا أخي الغالی عبد العظیم! سررت بزیارتک الثانیة لمدونتي المتواضعة و آمل التواصل. أسعد الله أيامكم بكمال الدين وتمام النعمة و جعلنا الله من المتمسکین بولایة النبی و أهل بیته علیهم أفضل صلوات الله. -------------------------------------[گل] قرأت قبل قلیل مقالة للدکتور حسابي تتناول موضوعا غریبا و هو فضل اللغة الفارسیة على اللغة العربیة و لاحظت فیها أخطاء کثیرة. فقررت کتابة مقالة لنقدها. أرید أن اعرف رأیک في نقدي.لذلک أجعل رابط المقالة فی نهایة الرسالة. سیسرني تعلیقک علیه. مع التحيات محمد http://muswadda.mihanblog.com/post/12 [خداحافظ]

مصطفي