اذان مغرب به افق فوتبال

اذان مغرب به افق فوتبال

 اگر آدمی آفریده شده تا عبادت پروردگار را به جا بیاورد و به کمال برسد و اگر نماز ستون دین است و اگر شرط قبولی اعمال، قبولی نماز است؛ شایسته است تمام امور و برنامه‌های فردی و اجتماعی بر مبنای نماز و نماز اول وقت شکل بگیرد. توجه داشتن به این مسئله وظیفه‌ی همگانی است. من و شمای وبلاگ نویس، ورزشکاران، کارگران و کارفرمایان، دانش آموزان و معلمان و دانشگاهیان، کارمندان و مدیران و ... . جای بسی تأسف است که گاهی مثلاً می‌بینیم که یک مسابقه‌ی فوتبال به صورت زنده در حال پخش است، هنگام اذان می‌شود، مجری ۷-۶ ثانیه سکوت می‌کند و بعد با آرزوی قبولی طاعات(؟) برای بینندگانی که در آن ۷-۶ ثانیه چشمان مبارک را به صفحه‌ی جادو دوخته‌اند، امر خطیر گزارش را پی می‌گیرد.

تا به حال دیده‌اید که یک بازیکن باشگاهی یا ملی، وقتی روی نیمکت است و وقت نماز می‌شود، کنار نیمکت بایستد و نماز بخواند؟ و یا حتی یکی از عوامل تیم؟ آیا اگر نماز در زندگی ما حرف اول را می‌زد، ممکن نبود بارها چنین صحنه‌هایی را شاهد باشیم؟ اگر این مثال را زدم به دلیل تأثبرگذاری بالای ورزشکاران و به دلیل وظیفه‌ی خطیر رسانه‌ی ملی بود. شخصاً به حجة الاسلام و المسلمین محسن قرائتی - رئیس محترم ستاد اقامه نماز - پیشنهاد می‌کنم که لیگ برتر فوتبال و گروه ورزش شبکه ۳ سیما را در برنامه‌های خود لحاظ کنند.

به هنگام وقت فضیلت نمازهای یومیه در کوی و برزن و خیابان و بازار قدم بزنید. فوج فوج مردم سرفراز و مسلمان را می‌بینید که به امور روزمره مشغول اند و توجهی به نماز اول وقت ندارند. مسئله این نیست که ممکن است بعضی‌ها گرفتاری خاص داشته باشند، کما اینکه نماز اول وقت واجب نیست، اما مهم این است که جامعه دغدغه‌ی نماز و نماز اول وقت را ندارد! اگر آدمی آفریده شده تا عبادت پروردگار را به جا بیاورد و به کمال برسد و اگر نماز ستون دین است و اگر شرط قبولی اعمال، قبولی نماز است؛ شایسته است تمام امور و برنامه‌های فردی و اجتماعی بر مبنای نماز و نماز اول وقت شکل بگیرد.

منبع:http://www.ya-lesarat-alhosein.blogfa.com/

 

/ 3 نظر / 10 بازدید
وحید

باسلام ازاینه به وبلاگ گروهی ما سرزدید ممنون برای شما آرزوی موفقیت روز افزون داریم درضمن در خصوص فوتبال واذان و.. این همه شغل در جامعه هیچکدام موقع نماز تعطیل نمی کنند شما فقط فوتبال را چسبیده اید اگر قرار باشد موقع نماز کارهای دنیایی تعطیل شود که نظم جامعه بر هم می ریزد مثلا شغل هایی مانند رانندگان وسایل نقلیه همگانی اگر قرار باشد موقع نماز تعطیل کنند چه اتفاقی می افتدو... طاعات وعبادات همگان مورد قبول درگاه حق تعالی انشالله

راد مرد

با سلام مطلبتون عین واقعیت است و باید روی آن عمیقن فکر کرد و به حل آن پرداخت[سوال]

سعید بیدگلی

به امید روزی که هنگام اذان مربی فوتبال درحین بازی بجای اینکه به بازیکن ذخیره بگه برو خودتو گرم کن بگه برو نمازتو بخون