راه‏اندازی سایت‏های متعددعلیه شیعیان

 

اقدام اخیر وهابیت:

 

 

راه‏اندازی سایت‏هایمتعددضد شیعه

 

 

طی چند هفته گذشته و پس از آنکه سخنان تفرقه‏انگیز «یاسر الحبیب» یک روحانی‏نمای مقیم لندن، درباره برخی افراد مورد احترام اهل سنت به شکل گسترده منتشر شد، ده‏ها سایت و پایگاه اینترنتی به سردستگی وهابیون و افراطیون سلفی برای اهانت به مقدسات و بعضا معتقدات اساسی و ریشه‏ای شیعه راه‏اندازی شده و فعالیت سایتهای سابق نیز شدت یافته است.

در این سایت‏ها که بعضا نامهای مقدس شیعی را دارند، بدترین اهانتها و بی‏حرمتی‏ها را به عقاید شیعه روا می‏دارند؛ از جمله:

ــ در سایتی تحت عنوان «منتدیات امام الزمان» یعنی "انجمن اینترنتی امام زمان"، مطالبی وجود دارد که همگی در رد وجود مبارک امام عصر(عج) هستند. همچنین در این سایت مطالبی همچون اهانت به مراجع شیعه، بخصوص حضرت امام خمینی(ره) دیده می‏شود. از دیگر مقالات آن می‏توان به مقاله موهنی اشاره کرد که نام آن ـ نعوذ بالله ـ این است: «ابلیس من موالی علی بن ابی‏طالب»!

ــ سایت دیگری با عنوان «منتدیات الصدیقة عائشة» به عنوان "انجمن طرفداران عایشه" راه‏اندازی شده که در آن تأثیرات عایشه را در قرآن، سنت، ادبیات و هنر بررسی کرده است(!). این سایت، عایشه را با القابی چون "فقیهه"، "محدثه"، "صدیقه"، "طاهره" و... معرفی کرده است. القابی که همگی مختص به فاطمه زهرا(س) است و در فرهنگ شیعی و به طور کلی اسلامی سابقه نداشته تا این القاب را به امهات المؤمنین نسبت دهند. حتی در برخی مقالات موجود در این سایت، وقیحانه در رد مختص بودن این صفات و القاب به حضرت زهرا(س) و حتی معصوم بودن ایشان صحبت شده است.

ــ در یکی از این سایت‏ها ایرانیان را با الفاظی چون رافضی، مجوسی و مشرک نام می‏برند و صدها عکس و فیلم از مراسم عزاداری شیعیان در مضاجع شریف اهل بیت(ع) و نیز خیابان‏های ایران و عراق قرار داده شده و اینها را نشانه مشرک خواندن شیعیان دانسته است!

ــ از دیگر پایگاه‏های اینترنتی مشابه، می‏توان سایت‏هایی چون "انجمن دفاع از صحابه"، "انجمن اهل سنت" و "انجمن عمامه"(!) را نام برد. سایت اخیر، سراسر اهانت است به روحانیت شیعه و علمای اسلام است؛ آن هم تنها به جرم پوشیدن لباسی مشابه لباس «یاسر الحبیب» روحانی‏نمای لندنی.

سایت دیگری به نام "السرداب" که تبلیغات شیطانی‏‏اش درباره عقاید شیعیان از دیگر سایت‏ها بیشتر و اخبار دروغش درباره‏ی علماء و مراجع شیعه به روزتر است، فیلم‏ها و کلیپ‏های ویدیویی کوتاهی در سایت خود گذاشته است که همگی موهن به اعتقادات شیعی است. از جمله این ویدیوها، فیلمی است با نام "عمامه" که علمای شیعه‏ی عراق را به سخره گرفته است. همچنین فیلمی به نام "الطریق الی الکربلاء" در این سایت موجود است که وقایع کربلا و علت واقعی قیام اباعبدالله(ع) را زیر سؤال می‏برد!

 یکی دیگر از کلیپ‏های این سایت، فیلمی از جشن سالمرگ خلیفه دوم در محل مقبره ابولؤلؤ در کاشان است که در پایین این صفحه، نظرات به اصطلاح خوانندگان وجود دارد که در آن به تشیع و ایرانی‏ها اهانت‏های بی‏حد و حصری شده است.

همچنین پس از این واقعه در سایت‏های معتدل سنی که داعیه‏ی حمایت از مسلمانان بدون توجه به مذاهب و نژاد آنها داشتند (مانند سایت‏های "المسلم" و "اسلام تودی") نیز اهانت‏هایی به عقاید شیعیان وارد می‏شود. مثلا در مقاله‏ای در سایت المسلم، امام زمان(عج) را "امام خرافی دوازدهم شیعیان" نام برده است.

این در حالی است که پس از سخنان یاسر الحبیب «حضرت آیت الله العظمی خامنه‏ای» اهانت به مقدسات تشیع را حرام اعلام کردند و «آیت الله العظمی مکارم شیرازی» الحبیب را شخصی سفیه یا مزدور دانستند. همچنین علمای شیعه‏ی کشورهای کویت و عربستان ـ از جمله «شیخ عَمری»، «شیخ حسین معتوق»، «شیخ حسن صفار»، «شیخ علی آل‏محسن»، «شیخ عبدالجلیل السمین»، «شیخ نمر» و «سید هاشم السلمان» ـ مواضع سختی در برابر وی گرفته و او را از خود طرد کرده‏اند.

شایان ذکر است یاسر الحبیب که صلاحیت پوشیدن لباس روحانیت را ندارد و مورد تأیید حوزه‏های علمیه و مراجع عظام هم نیست سخنانی بر زبان آورد که علاوه بر ایجاد تفرقه، بهانه‏ی لازم برای تکفیر و شیعه‏کشی را نیز به دست وهابیون و تروریست‏های تکفیری می‏دهد. وی متأسفانه نظرات بسیار توهین‏آمیزی نیز درباره علمای شیعه ـ از جمله «آیت الله شهید سید محمدباقر صدر» و «مرحوم آیت‏الله بهجت» ـ دارد که از بازگویی آن معذوریم.

جالب اینکه در پی ایجاد برخی فشارهای حقوقی بر وی، دولت انگلستان و سازمان‏های به اصطلاح حقوق بشری این کشور، از او حمایت می‏کنند!

 

لازم به ذکراست مقام معظم رهبری دراین راستا اهانت به صحابه حضرت محمد(ص) و همسران آن حضرت راتحریم نمود.

 

 

تشکر الازهر از فتوای حضرت آیت‏الله العظمی خامنه‏ای

رئیس دانشگاه علوم اسلامی الازهر مصر با صدور بیانیه‏ای از فتوایمقام معظم رهبری در تحریم اهانت به صحابه حضرت محمد(ص) و همسران حضرت رسول اکرم(صاستقبال کرد.

در بیانیه "احمد الطیب"  ـ شیخ الازهر ـ آمده است: این فتوا در زمان مناسب برای جلوگیری از شکاف و بستن درهای فتنه صادر شده است.

احمد الطیب در بیانیه خود افزود: «با تمجید و خرسندی ، فتوای مبارک حضرت امام علی خامنه‏ای را در خصوص تحریم اهانت به صحابه رضوان الله علیهم یا تعرض به همسران حضرت رسول ( ص ) دریافت کردم . این فتوایی است که با دانش صحیح و درک عمیق از خطرناکی آنچه که اهل فتنه انجام می‏دهند صادر شده و بیانگرعلاقه واشتیاق به وحدت مسلمانان است .»

وی افزوده است:« آنچه که باعث می شود بر اهمیت این فتوا افزوده شود، آن است که عالمی از علمای بزرگ مسلمان و از بزرگترین مراجع شیعه و به عنوان رهبر عالی جمهوری اسلامی ایران ؛ چنین فتوایی را صادر کرده است.»

الطیب در بیانیه خود تصریح کرده است: «من از جایگاه علم و با توجه به مسئولیت شرعی که دارم می گویم تلاش برای وحدت مسلمانان، واجب است و اختلاف بین پیروان مذاهب اسلامی باید به اختلاف نظر بین علما و صاحب نظران محدود بماند و به وحدت امت اسلامی لطمه نزند که خداوند فرموده است "ولا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ریحکم و اصبروا ان الله مع الصابرین" ».

الطیب افزود: «من همچنین اعلام می‏کنم هرکسی که در بین مسلمانان فتنه افکنی کند، گناهکار و مستحق عذاب الهی و مطرود شدن از سوی مردم است

شیخ الازهر از امام علی خامنه‏ای به خاطر فتوای مبارکی که در زمان مناسبش صادر شده است و باعث می شود شکاف اختلافات پر شود و درهای فتنه بسته شود، قدردانی کرده است.

شیخ الازهر همچنین از خداوند خواسته است این فتوا آغاز خیر و ابتدای تلاش جدی برای متحد کردن مسلمانان باشد و به دعوت آنهایی که به غلو یا افراط گرایی و یا فتنه افکنی و اختلاف افکنی دعوت می کنند، توجهی نشود .

منبع: خبرگزاری اهل بیت

/ 1 نظر / 6 بازدید