هفته بسیج 87 درآران وبیدگل

 

جمعه این هفته  اول آذر ،بسیج این نوزاد مقدس انقلاب یک جوان سی ساله می شود .باکلی خاطرات ،از حوادث پرتلاطم دهه شصت، ازدوران جنگ، ازدوران سازندگی و...

تشکیل بسیج مستضعفین، ارتش بیست میلیونی به فرمان امام خمینی (ره)هوشیاری و درایت بی نظیر حضرت امام خمینی (ره) از جمله اساسی ترین عوامل در جهت خنثی سازی توطئه ها به حساب می آید که به برکت این دوراندیشی و هدایت انقلاب در مسیر اصلی خود، زمینه انقلاب دوم فراهم آمد و با سقوط لانه جاسوسی امریکا در تهران و برملاشدن ماهیت سلطه جو و تجاوزکارانه امریکا، شیطان بزرگ با ضربه ای سخت و جبران ناپذیر روبرو شد.

اسناد بدست آمده از لانه جاسوسی و اظهارات صریح حکام امریکایی مردم و رهبران کشور و بویژه حضرت امام را با این حقیقت آشکار مواجه ساخت که احتمال مداخله نظامی امریکا و هجوم وی به جمهوری اسلامی، امری بعید و غیرممکن نبوده و با توجه به سوابق این کشور در جهان لزوم آمادگی مردم جهت مقابله و رویارویی را در کوتاهترین زمان ممکن آشکار می ساخت.

بر این اساس امام امت در پنجم آذرماه سال 58، یعنی در مدتی کمتر از یک ماه بعد از انقلاب دوم، فرمان تاریخی تشکیل بسیج را صادر فرمودند:
)
یک مملکت بعد از چند سالی که بیست میلیون جوان دارد باید بیست میلیون تفنگدار داشته باشد و بیست میلیون ارتش داشته باشد و یک چنین مملکتی آسیب پذیر نیست(

و مردم دلسوخته و مسلمان پاکباخته که دل در گرو عشق به انقلاب و هدفهای والای آن داشتند، با آمادگی و قصد و اراده خلل ناپذیر جهت پاسداری از دستاوردهای انقلاب گروههای مقاومت مردمی را درپایگاههای بسیج و در آن زمان در مساجد سراسر کشور تشکیل دادند.

اولین تجربه آنها به صورت عملی یاری رساندن به سپاه و کمیته در قالب رویارویی با ضدانقلاب و خنثی سازی توطئه های آنها بود و از این راه نقش موثری در خدمت به انقلاب و اهداف الهی آن هم نشان دادند.

با هجوم و تجاوز ارتش عراق به کشور اسلامیمان در شهریور 59 این اعتقاد که یک سازماندهی جهت تشکیل بهتر نیروهای مردمی بوجود آید، قوت گرفت و از آن پس نیروهای مردمی صاحبان اصلی انقلاب اسلامی جهت حضور گسترده در جبهه گروه گروه به بسیج ملحق گردیدند و عملیاتهایی چون طریق القدس، حصر آبادان، فتح المبین، ثامن الائمه و الفجر 8 ، کربلای 5 و .... از دستاوردهای عظیم این تشکل الهی بود.

در طول هشت سال دفاع، بسیج آن چنان درخشید که دشمنان اعتراف کردند که "قدرتی در بسیج نهفته است که می تواند با یکایک ارتش های کلاسیک جهانی مقابله کند

". بسیج علاوه بر حضور در خط مقدم نبرد وظیفه جذب، آموزش و سازماندهی نیروهای مردمی و اعزام آنها را به جبهه های نبرد برعهده داشت و در این مدت توانست جمیعت مؤمن و صاحب ارزشی را از امت حزب الله، در درون خود بپروراند و پایه ریزی ارتش مردمی را دنبال کند و سرانجام پس از هشت سال دفاع مقدس، بسیجیان مظلوم و سلحشور جبهه های توحید به همراه امت شهیدپرور، از این آزمایش الهی سربلند و پیروز بیرون آمدند.

واما روزشمار هفته بسیج درسال نوآوری وشکوفایی،سال  1387وبرخی ازبرنامه های بسیج درآران وبیدگل:

جمعه: 1/9/1387 باعنوان  روز بسیج ،پیشرفت وعدالت

 شرکت بسیجیان درنمازجمعه وسخنرانی فرماندهی سپاه

برگزاری مسابقات تنیس ودو میدانی- تور دوچرخه سواری- پیاده روی

شنبه 2/9/ 1387 روزبسیج،نشاط وتعالی

برگزاری نمایشگاه عکس وکتاب ،مسابقه فرهنگی (حوزه چهارم وپایگاه فاطمیه)

دیدارباامام جمعه کاشان (پرسنل ناحیه) - شامگاه یادیاران

یکشنبه3/9/1387روز بسیج ،سازندگی ومحرومیت زدایی

افتتاحیه طرح بیابان زدایی 

ارایه کارت هوشمند بسیج کارت

تجلیل ازبرترینهای طرح هجرت3( توسط بسیج سازندگی)

دوشنبه 4/9/1387 روز بسیج،خودباوری ونوآوری

برگزاری مسابقات قران وعترت (حوزه دانش اموزی)

نشست فرهنگی سیاسی (بسیج فرهنگیان)

سه شنبه 5/9/1387 روز بسیج دههاملیونی واقتدارملی

حضورپرشکوه ده هزار نفری بسیجیان آران وبیدگل درخیابان جمهوری اسلامی

چهارشنبه 5/9/1387 روزبسیج،وحدت وبیداری اسلامی

حماسه فرزندان ولایت(  بسیج دانش اموزی)

برگزاری میدان تیر(حوزه ادارات)

دیدارازخانواده های شهدا (حوزه سوم)

پنج شنبه 6/9/1387 روز بسیج ایثارگری وسرمایه اجتماعی

عطرافشانی قبورشهدا

برگزاری ورزش باستانی توسط پایگاه فاطمیه

برگزاری تورایست وبازرسی گشتهای عملیاتی

شرکت دردعای کمیل

جمعه 7/9/1387

پیاده روی وصحرانوردی (بسیج فرهنگیان.)