وبلاگ نویسان درعزای حضرت زهرا(س)چه گفتند؟ناگفته ها(محسن معتمدی)افراط و تفریط در هر امری ناپسند است ومی تواند پیامدها و تبعاتی جبران ناپذیر داشته باشد یکی از اموری که من فکر می کنم در طی این چند سال دچار این انحراف شده است عزادری در ایام محرم و بالاخص در حال حاضر برگزاری عزاداری درایام فاطمیه است.
شهر پر شده از بنر هایی که حاکی از جلساتی است برای برگزاری عزاداری در این ایام از اطلاع رسانی کسی ناراحت نیست.
زدن این همه بنر و این همه هزینه و این شکل و شمایل اطلاع رسانی شاید کار درستی نباشد.شمیم هجرت(سیداصغرمرتضوی)


این روز ها مجالس و محافل زیادی در سوگ شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار می شود الحمد الله ایام فاطمیه هر سال پر شورتر از سالهای قبل برگزار می شود که ان شااله این روند ادامه یابد البته یکسری انحرافاتی هم در این ایام رخ می دهد یکسری برنامه های سطحی و تصنعی هم بروز می نماید که باید جلوی این برنامه ها هم گرفته شود متاسفانه هنوز ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) اون جور که باید برای ما شناخته نشده است اما سخنرانان و واعظان و همچنین کسانی که دست اندر کار این برنامه ها هستند باید بیشتر به این موضوعات بپردازند امروزداشتم از خیابان شهدا عبور می کردم که...آشنای غریبه(حجت خدمتی نژاد)


شما اگه خیلی دوست داری زهرایی عمل کنی حداقل وقتی روزای این بزرگوار میرسه به زن و بچت گو حداقل 5 سانت این چارقدشو بکشه جلوتر یا بگو این چند روزه را حداقل به احترامش چادر سرکنن . بخدا همشون اینجوری خوشحال ترن . حضرت عباسی انقدری که به چادرخاکی حضرت زهرا (س) گیردادین و هی سوال میپرسین که چرا چادرت خاکی شد یخورده در مورد خانم های خودمون هم حساس باشیم.کویرداغ(ابوالفضل عنایتی)
حضرت زهرا (س) فرمود: خدایا مرا فارغ کن که تمام توجه ام به آن باشد که برای آن خلق شده ام.نشاط(محمدمولایی)


اینجا محلی است که بارها  وحی توسط حضرت جبرئیل بر رسول نازنین اسلام  نازل شده است . جلو و حوالی این درب کوچه ای بوده که حسنین شاهد سیلی خوردن مادر  و   زمین خوردن حضرتش بوده اند . ایرانیها منتظر می مانند تا  موقع نماز که موانع این محدوده برداشته می شود ، سریع خود را به این مکان برسانند . و روبروی خانه به زانوی ادب بنشینند و در دل زار بزنند بر مظلومیت بی بی فاطمه (س) . اشک نباید عیان شود چرا که  مراقبان وهابی فورا  از مسجد بیرونت می کنند پس آرام و از درون باید گریست و  زار زد . در صف نماز  به گونه ا ی که شانه راست  موازی با درب خانه است نشست و  هر  نفر برای خود از درون روضه بخواند و مرثیه سرایی کند.به نام پدر(حسین جندقیان)

امید انکه به جای ضجه زدن وجامه دریدن کمی به شخصیت ومنش آن بانوی بزرگ بپردازیم وهرسال در این ایام به خود قول دهیم منش وسیره آن بزرگوار در زندگی ما الگو باشد. (انشالله)وبلاگ مستور

اسماء همسر جعفر طیّار نقل می کند که در لحظه های آخر عمر حضرت زهرا ـ سلام الله علیها ـ متوجه آن بزرگ بانوی عالم بودم... فاطمه ـ سلام الله علیها ـ را دیدم که رو به قبله نشسته و دستها را به سوی آسمان بلند کرده و چنین دعا می کنند:

«إلهی و سیدی أسئلک بالّذین اصطفیتهم و ببکاء ولدی فی مفارقتی أن تغفر لعصاة شیعتی و شیعة ذریتی؛

پروردگارا، بزرگوارا، بحقّ پیامبرانی که آنها را برگزیدی و به گریه های فرزندانم در فراق من،
از تو می خواهم گناهکاران شیعیان من و شیعیان فرزندان مرا ببخشائی».


 دیگه چه خبر(سیدکویر):

 

زمانی که فاطمه(ع) در بستر بیماری آخرین روزهای زندگی خود را می گذراند به اسماء گفت «ای اسما همانا من دوست ندارم که پس از مرگم چنان کنند که با زنان انجام می هند، یعنی پارچه ای بر روی بدن زن می اندازند، ولی حجم بدن او پیدا می باشد.»

اسما گفت: ای دختر رسول خدا! در سرزمین حبشه چیزی برای میت درست می کنند، آیا می توانم آن را به شما نشان دهم؟ سپس مقداری برگ مرطوب  خرما را به یکدیگر پیچید و پارچه ای بر روی آن ها انداخت.


فاطمه(ع) فرمود: «این تابوت چه زیبا و نیکو  است؛ زیرا میت در آن مشخص نیست که زن است یا مرد. زمانی که من از دنیا رفتم تو و علی(ع) مرا غسل دهید و اجازه ورود به هیچ کس ندهید.

محدث قمی چنین نقل می کند که: فاطمه تابوت را پسندید و به اسما فرمود: خدا تو را از اتش دوزخ محفوظ دارد، مانند همین تابوت را برای من بساز و مرا با آن بپوشان. و نقل شده که وقتی حضرت زهرا(ع) آن تابوت را دید خندید [در حالی که بعد از رحلت پیامبر(ص) هرگز نخندیده بود] و فرمود: این تابوت چقدر زیبا و نیکو است که مانع مشخص شدن زن و مرد می شود!