هفته گذشته مراسم استقبال ازنوروزباستانی توسط سازمان میراث فرهنگی با حضور اقوام مختلف استانهای کشور برگزار شد.دراین مراسم مفرح میراث فرهنگی برای احیای عیدباستانی چیزی کم نگذاشته بود.ازا ارکستر موسیقی سالار عقیلی با اجرای موسیقی های جشن گلهاگرفته تابرنامه شاد لوطی مسلکان تهران قدیم ورقص سنتی ! وآنگاه اقوام نماینده استانهاخواندند وزدندوپایکوبی کردندورقصیدند.درآخرهم احمدی نژادنشان درجه یک فرهنگ وهنررابه یار27 ساله اش جناب مشایی اعطانمود.


دراین جامواضع دوتن ازمراجع تقلیدعظام رابخوانیدوخودقضاوت نمایید:

 

 

  حضرت آیت الله مکارم شیرازی

 

پیامبر(ص) در حدیثی می‌فرماید "زمانی بر امت من می‌آید که امر به معروف و نهی از منکر ترک و جای منکر و معروف عوض می‌شود".
اگر بخواهیم به اینجا نرسیم باید علما، فضلا و شخصیت‌ها منکر را که مشاهده می‌کنند بگویند و متاسفانه خیلی‌ها نمی‌گویند و اعتراضی نمی‌کنند.
آیت الله مکارم شیرازی اضافه کردند: متاسفانه بسیاری در مقابل این مسائل سکوت کردند، من بیش از این در این باره صحبت نمی‌کنم، اما اخیرا جشنی در تهران به نام استقبال از نوروز تشکیل داده‌اند، این جشن چهار ساعت به طول انجامیده و بساط موسیقی‌های محلی و غیر محلی بوده است و آمدند رقصیدند و کوبیدند و دختران را نیز وادار به رقص کردند.
 اگر ما نگوییم و اعتراض نکنیم در پیشگاه الهی مسئول هستیم، من خواهش می‌کنم از آقایان منکراتی که می‌بینند سکوت نکنند.

 

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی

 

 وظیفه‌ همه‌ دوستداران اهل بیت علیهم السلام این است که از اَعمال خلاف شرع که اخیراً اتفاق افتاده است ابراز انزجار و تنفر کنند.

وی گفت: مگر می‌شود جشن استقبال از نوروز را اسلامی خواند؟ آیا موسیقی‌ها، رقص‌ها و بی‌بند و باری‌هایی که در این جشن اتفاق افتاده خلاف شرع مقدّس اسلام نیست؟

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی بیان کرد: خدا شاهد است من غصه‌دار و ناراحت هستم. احکام اسلام را مسخره کرده و هتک حرمت می‌کنند، این همه مخارج و هزینه‌های زیاد و ولخرجی از بیت المال جواب دارد.

در مملکتی که این همه بیکار و فقیر وجود دارد و بسیاری از مردم در تأمین معاش اولیه خود مشکل دارند و گرانی و تورّم بیداد می‌کند، چرا باید باز هم این همه اسراف باشد؟