اینجا خانه ملت است، سروصدا و هیاهو همه جا را فرا گرفته است. احمد توکلی و علی مطهری استارت را می زنند.

احمد توکلی که به عنوان اولین ناطق موافق استیضاح شیخ‌الاسلام در جلسه علنی صبح روز یکشنبه صحبت می‌کرد در بخشی از وقت خود برای نطق درخواست پخش فایل صوتی دیدار برخی از نمایندگان و مدیران با مرتضوی را در صحن علنی مطرح کرد.

انگار قرار است بار دیگر فضای کشور را ملتهب کنند. درست به نتیجه می رسند و احمدی نژاد هم در یک اقدام فایل صوتی از برادر رئیس مجلس رو می کند که این امر التهاب مجلس را به همان جایی می رساند که برنامه ریزان و طراحان دنبالش بودند.

در نهایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یک‌شنبه پارلمان و در جریان بررسی طرح استیضاح وزیر کار،تعاون و رفاه احتماعی بعد از استماع توضیحات شیخ‌الاسلامی وزیر کار،تعاون و رفاه احتماعی و سخنان موافقان و مخالفان وی، با 192 رأی موافق، 56 رأی مخالف و 24 رأی ممتنع از مجموع 272 نماینده حاضر، با استیضاح شیخ‌الاسلامی موافقت ‌کردند.

بر این اساس شیخ‌الاسلامی نمی‌تواند به فعالیت خود در ساختمان وزارت کار،تعاون و رفاه احتماعی در خیابان "آزادی" ادامه دهد و وکلای ملت وزیر کار را بیکار کردند.

احمدی نژاد در حالی روز گذشته ، پروژه اختلاف را علنی کرد که همین چند وقت پیش رهبر انقلاب تاکید کردند: «از امروز تا روز انتخابات هرکس احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف بکار گیرد قطعا به کشور خیانت کرده است.»

یکشنبه علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی ، صریح ترین نقدها را «در حضور احمدی نژاد درباره احمدی نژاد» مطرح کرد و از بی اخلاقی ها و قانون گریزی ها سخن گفت و تصریح داشت که مشکل مملکت ما نیز همین است.

 لاریجانی با اظهاراتی آرام ، شمرده و مستظهر به قانون و  البته و با صلابت او را بی اخلاق و مافیایی خواند و گفت با انتشار این فیلم مردم شخصیت احمدی نژاد را بهتر شناختند.