شاخ شیطان 

یکی ازمشکلات امروز جهان اسلام ظهورفرقه وهابیت وسیطره آن برپاره تن اسلام حرمین شریفین وحکمرانی برمنطقه حجازواست.این فرقه برایش مهم نیست توسنی باشی یاشیعه.آنچه مهم است باید به آنچه اومیگوید ایمان داشته باشی وگرنه مشرک هستی ومهدورالدم ،خونت مباح است ومال وناموست حلال.یابه پیروانشان میگویند:اگرهفت شیعه رابکشیددربهشت میهمان رسول الله خواهیدبود.

به نقل منابع تاریخی وهابیها موقع حمله به مکه هرکه دراین شهرمقاومت کرداوراازدم تیغ گذراندندوکشتارفجیعی ازمسلمانان اهل تسنن به راه انداختندوهولوکاست فجیعی براه انداختندکه کمتردراین باره سخن گفته شده است.


مولف کتاب «تاریخ الوهّابیّه » مینویسد:


عبد العزیز بن سعود که تحت تأثیر سخنان محمّد بن عبد الوهّاب قرار گرفته بود، در نخستین سخنرانى خود در حضور شیوخ قبایل گفت: ما باید همه شهرها و آبادى‏ها را به تصرّف خود درآوریم و احکام و عقاید خود را به آنان بیاموزیم ...» تا آن جا که مى‏گوید: براى تحقّق بخشیدن به این آرزو ناگزیر هستیم که عالمان اهل سنّت را که مدّعى پیروى از سنّت سنیّه نبویّه و شریعت شریفه محمّدیّه هستند، از روى زمین برداریم. و به عبارت دیگر، مشرکانى که خود را به عنوان علماى اهل سنّت قلمداد مى‏کنند از دم شمشیر بگذرانیم به ویژه علماى سرشناس و مورد توجّه را، زیرا تا این‏ها زنده‏اند هم‏کیشان ما روى خوشى نخواهند دید، از این ره‏گذر باید نخست کسانى را که به عنوان عالم خودنمایى مى‏کنند ریشه‏کن نماییم.

پیشگویى رسول گرامى (ص) از ظهور وهّابیها در کتب اهل سنّت روایاتى از پیامبر گرامى صلى ‏الله ‏علیه‏ و‏آله آمده که اشاره به ظهور فرقه وهّابیّت شده است .بعنوان نمونه بخارى در صحیح خود از عبداللّه عمر نقل مى‏کند که گفت: ذَکَرَ النَّبِیُّ صلى الله علیه وسلم: اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی شَأْمِنَا، اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی یَمَنِنَا. قَالُوا: وَفِی نَجْدِنَا. قَالَ اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی شَأْمِنَا، اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی یَمَنِنَا. قَالُوا یَا رَسُولَ اللَّهِ وَفِی نَجْدِنَا؟ فَأَظُنُّهُ قَالَ فِی الثَّالِثَةَ: هُنَاکَ الزَّلاَزِلُ وَالْفِتَنُ، وَبِهَا یَطْلُعُ قَرْنُ الشَّیْطَانِ ؛ روزى پیامبر گرامى فرمود: خدایا منطقه شام و یمن را بر ما مبارک گردان! صحابه گفتند: منطقه نجد را چطور؟ حضرت سخن قبل خود را تکرار فرمود و صحابه از نجد پرسیدند، حضرت در مرحله سوم فرمود: در نجد زلزله‏ ها و فتنه‏ ها به وقوع خواهد پیوست و شاخ شیطان از آن جا طلوع خواهد کرد.


آدرس حدیث:
صحیح بخارى، ج 8، ص 95 ح 7094، کتاب الفتن باب قَوْلِ النَّبِیّ (ص)