المصباح

استخرقناتی

 

جوانان ونوجوانان شهرستان یکصدهزارنفری ما هنوزبرای شناوورزشهای آبی بایدبه شهرهمجوارمان کاشان بروند. وهمین گونه برای استفاده ازفرهنگسراها وسینما وکتابفروشی ها  و...
جالب است بدانیددر یک ابتکاری جالب در شهر جندق، در مسیر آب قنات آبشار جندق استخری در ابعاد 6 در 14 احداث شده و به بهره برداری رسیده است.

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢ مهر ۱۳٩۱
comment نظرات ()

شیعه کشی

شاخ شیطان 

یکی ازمشکلات امروز جهان اسلام ظهورفرقه وهابیت وسیطره آن برپاره تن اسلام حرمین شریفین وحکمرانی برمنطقه حجازواست.این فرقه برایش مهم نیست توسنی باشی یاشیعه.آنچه مهم است باید به آنچه اومیگوید ایمان داشته باشی وگرنه مشرک هستی ومهدورالدم ،خونت مباح است ومال وناموست حلال.یابه پیروانشان میگویند:اگرهفت شیعه رابکشیددربهشت میهمان رسول الله خواهیدبود.

به نقل منابع تاریخی وهابیها موقع حمله به مکه هرکه دراین شهرمقاومت کرداوراازدم تیغ گذراندندوکشتارفجیعی ازمسلمانان اهل تسنن به راه انداختندوهولوکاست فجیعی براه انداختندکه کمتردراین باره سخن گفته شده است.


مولف کتاب «تاریخ الوهّابیّه » مینویسد:


عبد العزیز بن سعود که تحت تأثیر سخنان محمّد بن عبد الوهّاب قرار گرفته بود، در نخستین سخنرانى خود در حضور شیوخ قبایل گفت: ما باید همه شهرها و آبادى‏ها را به تصرّف خود درآوریم و احکام و عقاید خود را به آنان بیاموزیم ...» تا آن جا که مى‏گوید: براى تحقّق بخشیدن به این آرزو ناگزیر هستیم که عالمان اهل سنّت را که مدّعى پیروى از سنّت سنیّه نبویّه و شریعت شریفه محمّدیّه هستند، از روى زمین برداریم. و به عبارت دیگر، مشرکانى که خود را به عنوان علماى اهل سنّت قلمداد مى‏کنند از دم شمشیر بگذرانیم به ویژه علماى سرشناس و مورد توجّه را، زیرا تا این‏ها زنده‏اند هم‏کیشان ما روى خوشى نخواهند دید، از این ره‏گذر باید نخست کسانى را که به عنوان عالم خودنمایى مى‏کنند ریشه‏کن نماییم.

پیشگویى رسول گرامى (ص) از ظهور وهّابیها در کتب اهل سنّت روایاتى از پیامبر گرامى صلى ‏الله ‏علیه‏ و‏آله آمده که اشاره به ظهور فرقه وهّابیّت شده است .بعنوان نمونه بخارى در صحیح خود از عبداللّه عمر نقل مى‏کند که گفت: ذَکَرَ النَّبِیُّ صلى الله علیه وسلم: اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی شَأْمِنَا، اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی یَمَنِنَا. قَالُوا: وَفِی نَجْدِنَا. قَالَ اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی شَأْمِنَا، اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی یَمَنِنَا. قَالُوا یَا رَسُولَ اللَّهِ وَفِی نَجْدِنَا؟ فَأَظُنُّهُ قَالَ فِی الثَّالِثَةَ: هُنَاکَ الزَّلاَزِلُ وَالْفِتَنُ، وَبِهَا یَطْلُعُ قَرْنُ الشَّیْطَانِ ؛ روزى پیامبر گرامى فرمود: خدایا منطقه شام و یمن را بر ما مبارک گردان! صحابه گفتند: منطقه نجد را چطور؟ حضرت سخن قبل خود را تکرار فرمود و صحابه از نجد پرسیدند، حضرت در مرحله سوم فرمود: در نجد زلزله‏ ها و فتنه‏ ها به وقوع خواهد پیوست و شاخ شیطان از آن جا طلوع خواهد کرد.


آدرس حدیث:
صحیح بخارى، ج 8، ص 95 ح 7094، کتاب الفتن باب قَوْلِ النَّبِیّ (ص)+ عبدالعظیم خدمتی ; ٢:٢٠ ‎ب.ظ ; شنبه ۱ مهر ۱۳٩۱
comment نظرات ()

یادش بخیر

 

کربلای جبهه ها یادش بخیر

 

 

+ عبدالعظیم خدمتی ; ٩:٢٦ ‎ق.ظ ; شنبه ۱ مهر ۱۳٩۱
comment نظرات ()

هنجارشکنی خانم نیکی کریمی

 

 

هنجارشکنی‌نیکی‌کریمی وسوءاستفاده رسانه های ضدانقلاب

 

باردیگرحرکات جلف وزننده یکی ازبازیگران سرشناس سینمای ایران دل مردم مومن وخانواده های شهداراخون کرد.
خانم " نیکی کریمی " که درگذشته بارها با انتشار تصاویر بی حجابش در جوامع مختلف موجب تاثر و تآسف اهالی متعهد سینمای کشور شده است، در برنامه اهدای جوایز سینمایی اش در مقابل چشمان متعجب خبرنگاران و عکاسان " عزت الله انتظامی" را در آغوش گرفت بدون آنکه توجهی به نحوه انعکاس و عواقب این هنجار شکنی در جامعه داشته باشد.

رفتار غیر متعارف نیکی کریمی و در آغوش گرفتن عزت الله انتظامی با شادی و خوشحالی عناصر سازمان دهی شده رسانه‌های ضد دین و ضد انقلاب همراه شده است.

رفتار خلاف شرع و عرف خانم " با هورای سایتهای ضد انقلاب روبرو شده و شادی و خوشحالی عناصر معارض با دین که به صورت سازمان یافته در شبکه‌های اجتماعی غربی فعالیت می‌کنند را فراهم آورده است.برای اطلاع بیشتربه این آدرس مراجعه کنید:

www.shahrekhabar.com/news/political/134803806044296/

یقینا رسانه های ضددین وضدانقلاب تصمیم دارندباانعکاس این خبرهاشورشی گسترده علیه مقدسات سرزمین اسلامی ما به راه انداخته ودست به قبح شکنی اینگونه اقدامات بیشرمانه یک عده افرادمعلوم الحال بزنند.

شهدای عزیزشرمنده تان هستیم.


+ عبدالعظیم خدمتی ; ۱:٥٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٩ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

صلوات برمحمد(ص)

 

روی گل محمدی از اشک، تر شده‌ست
با ما مصیبتی‌ست که عالم خبر شده‌ست

با ما مصیبتی‌ست که ورد زبان شده
با ما مصیبتی‌ست که خون جگر شده ست

دشمن به فتنه سنگر تصویر را گرفت
لشکر نبرده‌ایم و نبردی دگر شده است

آن سوی خنده‌ها، همه دندان گرگ بود
اینک زبانشان به دهان ، نیشتر شده ست

از هیچ زاده‌اند و پی هیچ، زیسته
شیطان ، بر این جماعت  ابتر،  پدر شده است

نمرود تیر بسته به زیبایی خدا

زیبایی خدا ، به خدا بیشتر شده است
عالم، هنوز در صلوات است  و همچنان
این رایت نبی ست که بر بام، بَر شده است

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٧ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

طعم شیرین صلوات

 

 

 

یک روز که پیغمبر از گرمی تابستان 
همراه علی می رفتدر سایه ی نخلستان
دیدند که زنبوری از لانه ی خود پر زد
آهسته فرود آمد  بر دامن پیغمبر
بوسید عبایش رادور قدمش پر زد
بر خاک کف پایش صد بوسه ی دیگر زد
پیغمبر از او پرسیدآهسته بگو جانم
طعم عسلت از چیست هر چند که میدانم
زنبور جوابش دادچون نام تو میگویم
گل میکند از نامت صد غنچه به کندویم
تا یاد تو را هر شب چون گل به بغل دارم
هر صبح که بر خیزم در سینه عسل دارم
از قند و شکر بهترخوشتر ز نبات است این

طعم عسل از من نیست
طعم صلوات است این

+ عبدالعظیم خدمتی ; ٧:٥۱ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٧ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

دعوت

 

بسم الله الرحمن الرحیم


إنَّکَ لا تُسمِعُ المَوتَى وَلا تُسمِعُ الصُّمَّ الدُّعَاء إِذَا وَلَّوْا مُدبِرِین ‏(نمل: ۸۰)درماندگی و بیچارگی دشمنان بشریت از بیداری امت اسلامی، یک بار دیگر آنان را بر آن داشت که با سخیف‏‌ترین روش‌های ممکن، کینه خود را از دین مبین اسلام نشان دهند. این بار یک کارگردان صهیونیست با دریافت مبلغی کلان از هم‌پالکی‏‌های خود، دست به ساخت فیلمی موهن درباره پیامبر اکرم (ص) و اسلام زده است.

در این فیلم که در خاک ایالات متحده آمریکا و با همکاری مشترک یهودیان صهیونیست، قبطیان پناهنده به آمریکا و کشیش دیوانه آمریکایی ساخته شده است، توهین‌هایی به پیامبر اکرم (ص) و دین اسلام شده است که زبان از بیان آنها شرم دارد.
از شماکاربران عزیز درخواست دارم تا با نظرات خود به جمع محکوم کنندگان این عمل ننگین بپیوندید


لینک ثبت نظرات شما
http://parsian-forum.ir/showthread.php?tid=4396&pid=8305

+ عبدالعظیم خدمتی ; ٧:٥۸ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

قلیان وجوانان امروز


دام اعتیاد

 

 پدیده قلیان وجوانان امروز
اگر این شبهابه پارکهاوبرخی میادین حاشیه شهر مثل پارک زیتون یامزارع اطراف یک سری بزنیدشاهدخواهیدبودکه جوانان ونوجوانان ماکه اکنون بایدسرگرم تحصیل وپژوهش برای ساختن آینده خودوجامعه باشنددرحال پک زدن به قلیان هستند.

گرایش انسان به تفریحات و لذت بردن از زندگی و احساس سرزندگی و شادابی امری ذاتی و طبیعی است اما داشتن تفریحات سالم در ایجاد شادابی و لذت بردن پاید ار از زندگی بسیار مهم و تعیین کننده می باشد.
شاید تفریحات برای نسل امروز به مراتب نسبت به نسل گذشته بسیار مهمتر و حتی متنوع تر نیز شده است.اما متاسفانه در این بین برخی از این تنوعات جای خود را دربین تفریحات نسل امروز باز کرده است و با وجود کاذب بودن و آسیب روحی و روانی و جسمی این تفریحات کاذب ، بسیار سریع و راحت مورد اقبال و استقبال جوانان و بعضا نسل قبل از آن قرار گرفته است.
قلیان در بین نسل جوان که از آنها بعنوان آینده سازان مملکت نام برده می شود بیشترین طرفدار و اقبال را دارد و بی آنکه به مضرات فوق العاده مخرب و خطرناک آن برای جسم و روح بیندیشند به راحتی  آن را مورد استعمال قرار می دهند.

مواد به کار رفته در تنباکوهای امروزی کاملا شیمیایی بوده و مستقیما موجب ایجاد بیماری مهلک سرطان می شود که منجر به مرگ یک انسان می شود.انسانی که شاید بالقوه یک دانشمند و یا فرهیخته برای جامعه بود.باورهای غلط و غیر منطقی که درباره قلیان وجود دارد این است که چون دود قلیان ابتدا در آب محفظه تحتانی قلیان می رود تسویه می شود و بنابراین پس از آن وقتی به درون شش ها و ریه می رود آن دود تسویه شده می باشد و هیچ خطری برای بدن ندارد اما این درحالیست که بنا به پژوهشها و آزمایشات علمی ثابت گردیده است که دود قلیان به دلیل ترکیب شدن با آب محفظه تحتانی قلیان رطوبت بسیار زیادی را به خود جذب می کند و درنهایت دود مرطوب شده پس از ورود به بدن و رسیدن به شش ها و ریه به دلیل داشتن رطوبت براحتی در عمق روده ها نفوذ کرده که نتیجه آن بروز انواع بیماریهای صعب العلاج و غیرقابل درمان می باشد.همین قلیانی که براحتی در درسترس همگان قرار گرفته است بزرگترین عامل و دام اعتیاد بر سر راه جوانان و اقشار مختلف جامعه ما می باشد و این معضل هزینه های هنگفتی را بر یک جامعه تحمیل می کند.جای بسی تاسف است که قلیان و قلیان کشیدن، قبح و زشتی خود را درجامعه ما از دست داده است و کشیدن قلیان تبدیل به یک ارزش غلط و صد البته پوشالی شده است .

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ ; شنبه ٢٥ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

چقدرآماده ام؟

فَاصْبِرْ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ  * وَلَا یَسْتَخِفَّنَّکَ الَّذِینَ لَا یُوقِنُونَ

پس تو صبر پیشه کن، که وعده خدا البته حق و حتمی است و
مراقب باش که مردم بی‌علم و یقین و ایمان (مقام حلم و وقار) تو را به خفت و سبکی نکشانند...(روم. ۶٠)
یا ایّهاالعزیز!
می دانم که می آیی...
آمدن تو حتمی است . بودن ِ من امّا... بودنِ من در کنار ِ تو امّا...؟!!
چقدر آماده ام؟!
خدایا ! مرا از منتظران حقیقی اش قرار بده...
انـگار نزدیـــک است آمدن حضرتـــش،
         
  در اضطرابم ڪه بیـــاید، نخــــــــــواهدم‬...

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۱:٥٦ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢۳ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

شیعیان کجاهاامتحان میشوند؟

السلام علیک یا جعفر بن محمد الصادق(ع)

شهادت امام جعفر صادق(ع) بر شیعیان تسلیت بادامام صادق (ع)فرمود :

اِمتَحِنُوا شِیعَتَنا عِندَ ثَلاثٍ:

عِندَ مَواقیتِ الصلَواتِ کیفَ مُحافَظَتُهُم علَیها،

وعِندَ أسـرارِهِم کیفَ حِفظُهُم لَها عَن عَدُوِّنـا،

و إلى‏ أموالِهِم کیفَ مُواساتُهُم لإِخوانِهم فیها

شیعیان ما را در سه چیز بیازمایید :

در مواظـبـت بر اوقـــات نمـــازها ،

در نگهدارى اسرارشان از دشمنان ما

و در همدردى و کمک مالى به برادرانشان

منبع:میزان الحکمه، باب صفات الشّیعه

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۱:۳٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۱ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

بازتاب رسانه ای حجاب خانم حناربانی درحضوررهبرانقلاب

خانم ربانی درحضوررهبرانقلاب

 

 

حجاب متفاوت «حنا ربانی» وزیر امور خارجه پاکستان در حضور حضرت امام خامنه ای بازتاب متفاوت و گسترده ای در برخی رسانه های دنیا و جهان اسلام داشت.برخی رسانه های عربی و اسلامی حجاب کامل حنا ربانی را نشانه احترام ویژه همه مسلمانان جهان به رهبر ایران قلمداد کردند و از جایگاه ویژه مقام معظم رهبری در بین مسلمانان سخن به میان آوردند.

حنا ربانی کهر  متولد ۱۹ نوامبر ۱۹۷۷ سیاستمدار پاکستانی و وزیر امور خارجه آن کشور است که از ماه جولای سال ۲۰۱۱ به این سمت انتخاب شده است.

وی جوانترین شخص و نخستین زنی است که به وزارت خارجه پاکستان منصوب شده است. وی در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۸ به عنوان نماینده مجلس عوام پاکستان انتخاب شده و بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ وزیر امور اقتصادی و دارایی این کشور بود.

وزیر امور خارجه پاکستان بارها بخاطر پوشش مورد توجه رسانه های دنیا قرار گرفته بود.

حال این خانم سیاستمداری که رسانه های غربی دائما از خوش پوشی و حسن سلیقه او سخن به میان می آوردند و سعی می کردند تا جلوه گری وی را آنقدر بزرگ نمایی نمایند تا او را بعنوان یک الگوی پوشش برای زنان مسلمان معرفی کنند؛ به یکباره مورد غضب رسانه های غربی قرار گرفت و آن درست زمانی بود که حنا ربانی با پوشش کامل اسلامی و بدور از خودنمایی در مقابل رهبر جمهوری اسلامی ایران مبهوت مانده بود.

برخی رسانه های غربی که از موفقیت اجلاس ایران بسیار خشمگین بودند حتی از این پوشش اسلامی وزیر امور خارجه پاکستان نیز بسیار عصبانی شدند و نوشتند: او که اسوه خوش پوشی یک مقام زن مسئول در کشورهای اسلامی محسوب می شد؛ چرا و چگونه اینگونه در مقابل رهبر ایران بهت زده و با پوششی متفاوت نشست؟!


منبع:
http://kalame.co/faqs/14-1389-08-21-19-49-12/20985

+ عبدالعظیم خدمتی ; ٧:٥۳ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٠ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

بدون شرح

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۸:٥۱ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٩ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

امان ازحرف مردمآدمی اگر پیامبر هم باشد از زبان مردم آسوده نیست،
 زیرا


اگر بسیار کار کند، میگویند احمق است.
اگر کم کار کند، میگویند تنبل است.
اگر بخشش کند، میگویند افراط میکند.
اگر جمع گرا باشد، میگویند بخیل است.
اگر ساکت و خاموش باشد، میگویند لال است.
اگر زبان آوری کند، میگویند وراج و پر گوست.
اگر روزه برآرد و شبها نماز بخواند، میگویند ریا کار است.
و اگر نکند، میگویند کافر است و بی دین.
لذا نباید بر حمد و ثنای مردم اعتنا کرد.
و جز از خداوند نباید از کسی ترسید.
پس آنچه باشید که دوست دارید.
شاد باشید، مهم نیست این شادی چگونه قضاوت شود.

ازکلمات شیخ بهایی

+ عبدالعظیم خدمتی ; ٧:٥٤ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۸ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

چگونه یک مدیرمردباکارمندزن اداره محرم شود؟ راه محرم شدن مدیر مرد با منشی زن! شیخ علی الربیعی طی فتوایی اعلام کرد:
بر تمام منشی های زن واجب است، سه بار به مدیرشان شیر بدهند تا در حکم مادرشان باشند و بتوانند کنار آن ها کار کنند.
منبع:
http://www.rouzegareno.ir


این مفتی وهابی یا آن قدر جاهل است که نمی داند این فتوا مساوی با فعل حرام است و یا قصدش مبارزه با احکام، بی ارزش کردن و کوچک جلوه دادن احکام حقیقی اسلام است.


 مضحک بودن این حکم از این جهات است:  اولا: مدیری  که به منشی  نامحرم است، چگونه می تواند قبل از محرم شدن، منشی را لمس کند و شیر بخورد؟!
 ثانیا: اگر منشی، شیر نداشت تکلیف چیست؟
 ثالثا: شیر داشتن مستلزم داشتن نوزاد است، حال اگر منشی نوزاد داشت و شوهرش هم زنده بود، آیا زن شوهردار می تواند به مدیرش آن هم به این طریق محرم شود؟!


این حکم نه تنها هیچ دلیل مستندی ندارد و تنها برداشت ها و علایق شخصی مفتی وهابی را می رساند، بلکه از هر جهتی که بررسی می شود جز تمسخر و خنده مخاطب نتیجه ای نخواهد داشت. سؤال که باید از این مفتی های وهابی پرسید این است که اگر همسر خود آنها به عنوان منشی مشغول به کار شود، آیا حاضرند همین حکم را برای همسرانشان بدهند


وهابیت یک مکتب نوساخته  است که خود را منتسب به اسلام می داند که توسط اتاق فکرهای بریتانیا برای تغییر ماهیت اهل سنت شکل گرفته است همچنان که برای انحراف تشیع فرقه بهائیت را به وجود آوردند که البته در میان جوامع شیعی با وجود نسخه کامل هدایت بشری و مرجعیت بیدار این انحراف رخ نداد.


ظاهرا وهابیت هدفی جز این ندارد که با فتواهای مضحک، احکام واقعی اسلام را به سخره بگیرد و کوچک جلوه دهد تا به این طریق احکام اسلامی را ناکارآمد نشان دهد؛ اقدامی که از آن، جز پشتیبانان غربی وهابیت کسی سود نمی برد.

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٥ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

یه روزی توهم پیرمیشیفرزند عزیزم


آن زمان که مرا پیر و از کار افتاده یافتی.
اگر هنگام غذا خوردن، لباس هایم را کثیف کردم و یا نتوانستم لباسهایم را بپوشم.
اگر صحبت هایم تکراری و خسته کننده است.
صبور باش و درکم کن.
به یاد بیاور، وقتی کوچک بودی، مجبور می شدم روزی چند بار لباسهایت را عوض کنم.
برای سرگرمی یا خواباندنت مجبور می شدم بارها و بارها داستانی را برایت تعریف کنم.
وقتی نمی خواهم به حمام بروم، مرا سرزنش نکن.
وقتی بی خبر از پیشرفت ها و دنیای امروز، سئوالاتی می کنم با تمسخر به من ننگر.
وقتی برای ادای کلمات یا مطلبی، حافظه ام یاری نمی کند، فرصت بده و عصبانی نشو.
وقتی پاهایم توان راه رفتن ندارند، دستانت را به من بده ... همانگونه که تو اولین قدم هایت را در کنار من برداشتی.
زمانی که می گویم دیگر نمی خواهم زنده بمانم و می خواهم بمیرم، عصبانی نشو ... روزی خود می فهمی.
از اینکه در کنارت و مزاحم تو هستم، خسته و عصبانی نشو.
یاریم کن، همانگونه که من یاریت کردم
کمک کن تا با نیرو و شکیبایی تو، این راه را به پایان برسانم.
فرزند دلبندم، دوستت دارم.

+ عبدالعظیم خدمتی ; ٧:٢٧ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

زندگانی حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

 

نیمه شوال روزرحلت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

 

 

«اَلسَّلامُ عَلَیکَ یَا عَبدالعَظِیم ِالحَسَنی»

 

 

زندگانی حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

 

 

ابوالقاسم عبدالعظیم بن عبدا... حسنی(ع) در سال 173 ه.ق در شهر مدینه به دنیا آمد. پدر وی «عبدا...» و مادرش «فاطمه» دختر «عقبة‌بن‌قیس» بود. نسبت وی با چهار واسطه به امام حسن مجتبی(ع) باز می‌گردد. به همین علت حسنی شهرت یافت.


در کتاب «عمده‌الطالب» نام برادران حضرت عبدالعظیم اینگونه بیان شده است: «احمدبن عبدا...»، «حسن‌بن عبدا... (معروف به مهفهف)»، «محمدبن‌ عبدا...»، «حسن‌بن عبدا...».او محضر مبارک «امام رضا(ع)»، «امام موسی کاظم(ع)»، «امام علی‌النقی(ع)» «امام محمدتقی(ع)» را درک و از «امام رضا(ع)»، «امام هادی(ع)» و «امام محمدتقی(ع)» روایات و احادیث بسیاری نقل کرده است.

وی در نظر ائمه معصومین و علمای شیعه به عنوان فردی دانشمند، راوی حدیث، مورد اعتماد (ثقه)، آگاه در مسایل دینی، آشنا به احکام قرآنی، دارای اعتقادات نیکو، صفای باطن شناخته شده است.

«امام هادی(ع)»‌ اشخاصی که برای سوالات و مشکلات خود به آن حضرت مراجعه می‌کردند به پیش وی می‌فرستاد و می‌فرمود: از وی راهنمایی بخواهید. سخن حضرت در نظر مردم به منزله سخن امام به حساب می‌آمد.
نقل شده است روزی حضرت سیدالکریم به خدمت «امام هادی(ع)» رسید و عقاید دینی خود را به آن حضرت عرضه داشت. «امام هادی(ع)» ایشان را تأیید کردند و فرمودند. تو از دوستان و نزدیکان ما هستی. این دیدار حضرت با «امام هادی(ع)» به خلیفه گزارش شد و خلیفه دستور دستگیری حضرت را صادر کرد.

حضرت نیز برای مصون ماندن از خطر به صورت ناشناس از شهری به شهر دیگری می‌رفت تا به ری رسید و آنجا را برای سکونت انتخاب کرد. وی در کوی سکة‌الموالی در محله ساربانان در زیرزمین یکی از خانه‌های شیعیان مدت زیادی را زندگی کرد.

حضرت روزها را روزه می‌گرفت و شب‌ها را عبادت می‌کرد.از آثار «حضرت عبدالعظیم(ع)» تنها قریب 80 حدیث و 2 کتاب به نام‌های «خطب» که حاوی فرمایشات امام علی(ع) و «یوم دلیله» که به گفته «صاحب‌بن‌عباد» شامل اذکار روز و شب است.
«حضرت عبدالعظیم(ع)» در حدیثی از «امام جواد(ع)» از پدرش از حضرت «علی‌بن‌ابی‌طالب(ع)» از «رسول اکرم(ص)» این چنین نقل کرده است: خداوند اسلام را پدید آورد و برای آن فضا و عرصه‌ای قرار داد. نور و حصن و ناصری در نظر گرفت. فضای اسلام قرآن، نور آن حکمت، حسنش کارهای نیکو، انصار اسلام هم من و اهل بیتم و شیعیان‌اند. پس شما مرا با شیعیان و انصار آن دوست داشته باشید.
در مورد وفات حضرت عبدالعظیم(ع) اطلاعات چندانی در دست نیست و تنها به داستانی اشاره می‌کنند.

آن داستان این است که: روزی یکی از شیعیان حضرت در رویایی صادقه «حضرت رسول(ص)» را می‌بیند. «رسول خدا(ص)» به او می‌گوید: فردا یکی از فرزندام در محله سکة‌الموالی چشم از جهان فرو می‌بندد. شیعیان او را بر دوش می‌گیرند و به باغ عبدالجبار می‌برند و در کنار درخت سیب دفن می‌کنند. سحرگاه روز بعد آن

فرد برای خرید آن باغ نزد عبدالجبار صاحب باغ می‌رود که متوجه می‌شود وی باغ را وقف کرده است. در بعضی از کتب روایی آمده است که : هنگام غسل دادن بدن حضرت کاغذی در جیبش پیدا می‌کنند که بر روی آن نام و نسب او نوشته شده بوده است.

روایت شده که شخصی گفت وارد شدم بر حضرت عسکری(علیه السلام) پس بمن فرمودند: کجا بودی؟ عرضکردم بزیارت امام حسین(علیه السلام) رفته بودم، فرمودند: همانا اگر زیارت کنی قبر عبد العظیمی که نزد شما (در ری) است هر آینه میباشی مثل کسیکه زیارت کرده باشد، حسین بن علی (علیه السلام) را در کربلاء.
(مقصود، حضرت عبدالعظیم بن عبدالله بن علی بن الحسن بن زید بن الحسن بن علی بن ابیطالب (علیهم السلام) میباشد.)

از:کتاب وسائل

+ عبدالعظیم خدمتی ; ٧:٤٢ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٢ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

پیام مهم

 

 

حضرت رسول اکرم صلی الله علیه واله وسلم فرمودند:


"خداوند متعال هرشب ملکی رامی فرستد که به بندگان ندا میدهد
ای بیست ساله ها تلاش کنید وکوشش کنید.
ای سی ساله ها زندگی دنیا شما را مغرور نکند.
ای چهل ساله ها ‌برای دیدار باپروردگار خود چه آماده کردید.
ای پنجاه ساله ها ترساننده(از مرگ ) بسویتان آمد.
ای شصت ساله ها چیزی(عملی) که کاشته اید وقت برداشتش رسیده است. .
ای هفتاد ساله ها  صدایتان  می زنند جواب دهید.
ای هشتاد ساله ها وقت مرگتان آمده و شما غافلید.
اگر بندگانی نبودند که اهل رکوعند و مردانی که اهل خشوعند وبچه های شیر خوار وچهار پایانی که می چرند.نبودند هر آینه عذاب سختی برشما (به سبب گناهانتان )فرو میریخت.


منبع:ارشادالقلوب دیلمی                 

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۱ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

قدری تامل

 

 

قدری تاملحضرت علی علیه السلام به مالک اشتر فرمودند:
ای مالک! اگر شب هنگام ، به چشم خود ، کسی را در حال گناه دیدی
فردا به چشم گناهکار نگاهش نکن
شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی .

 

 

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۸:۱۸ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٩ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

سیلی ایران به طرحهای غرب

 

 

 

 

اجلاس تهران ازمنظررسانه های غربیامروزوزرای خارجه کارشان رادراجلاس تهران شروع میکنند وازفرداهم روسای جمهوروسران کشورهای عضوبتدریج واردتهران میشوندتابیانیه اجلاس شانزدهم رانهایی کنند.دراین چندروزه روزنامه هاورسانه های آمریکایی واسرائیلی خبراجلاس تهران رایامسکوت گذاشتندویاکم اهمیت جلوه دادند ولی بازجندتای دیگه نتوانستندبراهمیت حضوردوسوم نمایندگان جهان درایران سرپوش بگذارند واینگونه خبرآن رابازگونمودند:
روزنامه آمریکایی " نیویورک تایمز:


"حضور " بان کی مون" دبیرکل سازمان ملل متحد و نخست وزیر هند با هیئتی 250 نفره با هدف توسعه روابط تجاری با ایران و همچنین حضور محمد مرسی رئیس جمهور جدید مصر در ایران بعد از سالها خصومت بین ایران و مصر را بیانگر موفق بودن سیاست ایران و روابط عمومی جمهوری اسلامی ایران خوانده و نوشت :
تمام اینها به معنی شکست تلاشهای آمریکا برای منزوی کردن ایران و فلج کردن اقتصاد ایران از طریق تحریم است..روزنامه آمریکایی " واشنگتن پست "


 به انتشار مطلب خبرگزاری آمریکایی "آسوشیتد پرس مبادرت کرد که در این مطلب افتتاح اجلاس سران کشورهای عدم تعهد در تهران به منزله سیلی ایران بر چهره آمریکا و تحریمها معرفی شده بود..روزنامه آمریکایی " نیویورک پست "


توانایی ایران در جمع کردن رهبران 120 کشور جهان در تهران از جمله رهبران برجسته عرب ، " بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل و برخی رهبران غربی را به منزله آخرین میخ بر تابوت " باراک اوباما " رئیس جمهور آمریکا خواند..روزنامه آمریکایی " بوستون گلوب "


با اشاره به افتتاح اجلاس سران عدم تعهد در  تهران و تلاشهای غرب و آمریکا برای توقف برنامه هسته ایران از طریق منزوی کردن آن نوشت : ایران با برگزاری این اجلاس قدرت روابط جهانی اش را به نمایش گذاشته و نفوذ آمریکا و غرب را در جهان به چالش کشانده است.روزنامه صهیونیستی " هاآرتص "


 با ابراز تاسف از حضور " بان کی مون" دبیرکل سازمان ملل در اجلاس غیر متعهدها علت حضور وی را به خاطر رفتارهای مستکبرانه مقامات رژیم صهیونیستی از جمله نتانیاهو نخست وزیر این رژیم خوانده و به نقل از یک مقام وزارت خارجه این رژیم نوشت:.
متاسفیم که این اجلاس به مقامات ایران این امکان را داده که به جهان نشان دهد که منزوی نشده است و به مردم ایران هم بگوید ما در جهان دوستان و متحدان زیادی داریم.

لازم به ذکر است اکثر رسانه های عمده انگلیسی مثل گاردین ، دیلی تلگراف و تایمز در برابر این رخداد سیاسی بزرگ که با حضور بیش از دو سوم کشورهای جهان در تهران برگزار می شود سکوت اختیار کرده اند.

به نقل ازپایگاههای مهروتابناک

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۸:٠٥ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٧ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

یادفرماندهان شهیدشهرمان راگرامی بداریم

 

+ عبدالعظیم خدمتی ; ٧:٢٦ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٥ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

واعدوالهم مااستطعتم من قوه

 

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۸:۳٠ ‎ق.ظ ; شنبه ٤ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

میانمار، پاره تن اسلام

 

 

چندی است که ماجرای مظلومیت مسلمانان میانمار در داخل

کشور تبدیل به موج وسیعی از همدردی مردم و مسئولین با

مستضعفین و مظلومین این کشور شده است، تصاویر و

صحنه‌های دلخراشی نیز به اسم کشتار مسلمانان در میانمار در

رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی دیده شده است حال آنکه

بعضی از این تصاویر مربوط به حوادث و موضوعات دیگری بوده

است و هدف از انتشار آنها زیر سؤال‌بردن اقدام بی رحمانه

حکومت میانمار در ستم به مسلمین این کشور بوده است تا

بگویند موج ایجاد شده در حمایت از مسلمین میانمار بر اساس

تصاویر جعلی و غیر واقعی بوده است حال آنکه واقعیت همان

مظلومیت و ستم بی‌دلیل بر مسلمین میانمار است که در

سکوت مجامع بین‌المللی و حامیان حقوق بشر و همچنین در

سایه تهاجم همه‌جانبه غرب و استکبار به خاک سوریه در حال

انجام است.

معبدبودائیان

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۸:٤۱ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢ شهریور ۱۳٩۱
comment نظرات ()

انسان عوض شده است


من فکر می کنم مزه ی نان عوض شده ست
آواز کوچه ، لحن خیابان عوض شده ست

تنها نه لهجه ی دل من فرق کرده است
حتی صدای گریه ی بارا ن عوض شده ست


عارف ترین کسی ست که  پشتش به قبله است
این روزها که معنی عرفان عوض شده ست


خانها و خواجگان همه جا صف کشیده اند
مصداق خان و معنی خاقان عوض شده ست


سبز و سپید و سرخ چرا قهر کرده اند؟
آیا سه رنگ پرچم ایران عوض شده ست ؟


قرآن شکیل تر شده ، انسان حقیرتر
آیا کمی معانی قرآن عوض شده ست؟


"شیر خدا و رستم دستانم آرزوست"
شیرخدا و رستم دستان عوض شده ست


این روزها چقدر قم از دست رفته است
این روزها چقدر خراسان عوض شده ست


ما بندگان نفس به سلطانی آمدیم
سلطان من کجایی؟ سلطان عوض شده ست


انسان روزگار مرا ای خدا ببین
انسانیت عوض شده، انسان عوض شده ست


ایمان بیاوریم که ایمان نمرده است
ایمان بیاوریم که ایمان عوض شده ست

 

شعرازعلیرضاقزوه

+ عبدالعظیم خدمتی ; ٩:٥٧ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۳۱ امرداد ۱۳٩۱
comment نظرات ()

عیدرمضان آمدوماه رمضان رفت

 

تبریک

 

عید فطر روز پاداش گرفتن و رویت رحمت الهی بعد از ماه رمضان است.


مقام معظم رهبری

کم کم غروب ماه خدادیده میشود
صدحیف که این بساط برچیده میشود
دراین بهاررحمت وغفران ومعرفت
خوشبخت آن کسی است که بخشیده میشود
صدای پای عید میآید و دل مومن بر سر دو راهی آمدن عید رمضان و رفتن ماه رمضان بلا تکلیف است. از آمدن آن یک دل شاد باشد یا از رفتن این یک محزون؟ عید فطر پاکترین و عیدترین عیدهاست چرا که پاداش یک ماه عبادت و شست و شوی جان در نهر پاک رمضان است.
خداوندا تو را شاکریم که یک ماه میهمان و این اجازه را به ما دادی تا سحرها عاشقانه با تو سخن بگوییم و درد دلمان را با تو بگوییم و اکنون روز اول شوال را بر ما عید گرداندی.


پیشاپیش فرارسیدن عیدصیام ،عیدبندگی ودلدادگی،عیدفطررابه همه ایرانیان مسلمان بویِژه خوانندگان عزیزتبریک میگویم.

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۸ امرداد ۱۳٩۱
comment نظرات ()

هلال شوال 1391 کی رویت میشود؟


خبرهایی ازرویت هلال ماه شوال امسال،میزان فطریه وکفاره 
هلال ماه 29 رمضان در شامگاه 28  مرداد1391  و پس از غروب خورشید، در تمام پهنه ایران غیر قابل رویت است، بنابراین برای رویت آن باید ساعاتی قبل از غروب خورشید، اقدام به رصد هلال در روز کرد. اگر هلال رویت شد ، فردا یعنی یکشنبه 29 امرداد اول ماه شوال است و ماه رمضان امسال 29 روزه می‌شود والادوشنبه عیدفطراست.
هلال ماه شوال به دلیل نزدیکی آن به افق و گرد و غبار موجود در هوا درشامگاه قابل رویت نیست و چند ساعت مانده به غروب خورشید در 28 مرداد در آسمان با ابزار اپتیکی رصد می شود. البته این هلال باریک تنها یک درصد از روشنی قرص ماه  را دارا خواهد بود. جایگاه این هلال در سمت چپ خورشید با فاصله زاویه ای 11 درجه بوده و به دلیل وجود خورشید در آسمان رویت آن با چشم غیر مسلح باید با احتیاط و در نظر گرفتن مسائل ایمنی برای سلامت چشم صورت گیرد.
 
درجه جدایی هلال  ماه از خورشید امسال 11 درجه است که با توجه به اینکه در سالهای قبل این درجه جدایی 8 و یا 9 بود بنابراین امسال رصد ماه  کمی راحت تر از سالهای گذشته خواهد بود.
 
کشورهای موجود درمناطق اروپا، شمال آسیا و کانادار نمی توانند هلال ماه را به راحتی رصد کنند و کشورهایی همچون عربستان، جنوب غرب آسیا و آفریقا می توانند هلال را با چشم غیر مسلح و کشورهای جنوب آفریقا، آمریکا جنوبی و مرکزی، آمریکای شمالی قادر به رصد هلال با چشم مسلح خواهند بود.

این درحالیه که رئیس ستاد استهلال استان تهران  گفته:

 احتمال اینکه امسال ماه رمضان کامل باشد و روز دوشنبه عید اعلام شود، وجود دارد.


 
فتوای حاکم شرع بر سایر فقها ارجح استرئیس مرکز نجوم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) اظهار داشت: در ایران، عراق، عربستان و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، شبه‌قاره هند، افغانستان، مصر، لیبی، مراکش و مناطق استرالیا و آمریکای شمالی، هلال ماه شوال با چشم مسلح و غیر مسلح در «شامگاه» بیست و نهم رمضان میسر نخواهد بود و فقط در «روز» و با تلسکوپ‌های قوی و توسط رصدگران ماهر امکان‌پذیر وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به اختلاف نظر مراجع درباره رؤیت پذیری هلال گفت: برخی مراجع معتقدند رؤیت هلال، فقط بعد از غروب آفتاب آن روز معتبر است در حالی که مقام معظم رهبری رؤیت هلال ماه شوال را در طی روز و قبل از غروب آفتاب نیز مورد تأیید می‌دانند و صد البته که فتوای حاکم شرع بر سایر فقها ارجح است.

 

 دسته دیگری از مراجع که رؤیت هلال را فقط «پس از غروب آفتاب» معتبر می‌دانند چون در آن زمان امکان رؤیت با چشم مسلح و غیر مسلح در غروب آفتاب در مناطقی مانند ایران، عربستان، کشورهای حاشیه خلیج فارس و ... میسر نیست و بنابراین از نظر آنان ماه رمضان به احتمال فراوان سی روزه خواهد بود و روز دوشنبه اول شوال و عید فطر است.

تقدیری با اشاره به فتوای دسته سوم از مراجع برای اثبات آخر ماه مبارک رمضان و روز عید سعید فطر گفت: هلال ماه شوال در روز بیست و نهم رمضان در جنوب آفریقا با چشم غیرمسلح قابل رویت است از این رو برخی فقها بر این باورند که هر جایی که ما در شب با آنها مشترک هستیم مانند جنوب آفریقا و آمریکای مرکزی، پس وقتی رؤیت هلال در این مناطق امکان‌پذیر باشد برای ما هم اطمینان‌آور خواهد بود و بر این اساس احتمال اینکه یکشنبه عید باشد و ماه مبارک رمضان 29 روز باشد را صحیح می‌دانند. میزان فطریه امسال و کفاره


دفتر آیت‌الله سیستانی  وآیت الله وحید وآیت الله مکارم شیرازی اعلام کردند که میزان زکات فطریه برای هر نفر سه کیلوگرم گندم است که مبلغ ریالی آن برابر با حداقل 2500 تومان است.
میزان کفاره (یک مد طعام) 750 گرم نان، آرد یا ماکارونی است که معادل ریالی آن 10 هزار ریال برابر با یک هزار تومان است. همچنین پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، مدیر دفتر استفتائات حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای مبلغ زکات فطره را برای سال جاری ۲۵۰۰ تومان برای هر نفر اعلام کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد رضایی همچنین اظهار کرد: بر اساس محاسبات صورت گرفته میزان زکات فطره برای یک نفر با محاسبه‌ی سه کیلو گندم، ۲۵۰۰ تومان است و پرداخت این مبلغ به عنوان فطریه کفایت می‌کند. اما هموطنان می‌توانند با توجه به برنجی که مصرف می‌کنند، سه کیلو از آن یا معادل قیمت آن را به عنوان فطریه بپردازند. اما در هر صورت پرداخت حداقل ۲۵۰۰ تومان برای هر نفر کفایت می‌کند.

مدیر دفتر استفتائات حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای درباره‌ی زمان پرداخت فطریه گفت: موعد پرداخت زکات فطره از غروب روز آخر ماه مبارک رمضان تا ظهر روز عید است و برای کسانی که در نماز عید فطر شرکت می‌کنند،‌ بهتر است قبل از نماز عید این مبلغ را پرداخت و یا از مجموع اموالشان جدا کنند.

منابع:ایسناوباشگاه خبرنگاران

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩۱
comment نظرات ()

روز قدس

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩۱
comment نظرات ()

کدامیک راانتخاب میکنید؟

کدام

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۱:٥٦ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٥ امرداد ۱۳٩۱
comment نظرات ()

تصویری غم انگیزازخانه خدا

خانه خدادرزیر گامهای وهابیت

 

عمق جنایت وهابیان

 

 

طی چند روز اخیر تصویری از بالاترین طبقه یکی از این برج ها گرفته شده و در رسانه ها و سایت های اجتماعی جهان عرب منتشر شده که بسیار تأثیر گذار و ناراحت کننده بود و عمق جنایت آل سعود به خانه خدا را نشان می دهد.

شاید در وهله نخست نگاه کردن به این تصویر، بسیار ساده و یا حتی زیبا به نظر بیاید، اما با کمی تفکر درباره آن، هر مسلمانی احساس انزجار و ناراحتی می کند زیرا با ساخت این برج ها، خانه خدا در زاویه ای قرار گرفته که گویا در زیر پا و محلی پست قرار دارد.
 

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٤ امرداد ۱۳٩۱
comment نظرات ()

استفتائات دنیای مجازی

استفتائاتی درموردفضای مجازی،چت،هک کردن و...

 

 

 


تا پنجاه سال قبل هیچ کس فکر نمی کرد روزی برسد که تکنولوژی و روش های استفاده از آن تبدیل به یکی از دغدغه های دینی مردم تبدیل شود.
 اما زندگی و سیستم های اجتماعی امروز آنقدر پیچیده شده که سوالاتی از این دست، در میان استفتائات مراجع جا باز کرده اند؛ سوالاتی که گاهی قضاوت کردن درباره آنها بدون حکم شرعی مراجع دشوار است.
در بین استفتاهای مربوط به تکنولوژی روز، موبایل و اینترنت حرف اول را می زنند. دو ابزاری که امروز در دست همه ما پیدا می شود و شاید دانستن ریزه کاری های استفاده از آنها، برای هر کس لازم باشد.
 جالب ترین سوالات مربوط به استفاده از تلفن همراه که مراجع به آنها پاسخ داده اند، این ها هستند:


آیا سلام دادن در پیامک هاى تلفن همراه، در صورى که شخص فرستنده "سلام" داده باشد، واجب است؟

آیت الله محمدصادق روحانی: «چنانچه همان وقتى که سلام داده نمى شنود، خیر واجب نیست.»


حکم ارسال پیامک  با موضوعات مختلف بین همکاران زن و مرد چیست؟

آیت الله حسینی زنجانی: بستگی به محتوای پیامک دارد، ارسال پیامک با محتوای عاطفی و خارج از حدود شرعی توسط مرد نامحرم به زن نامحرم و بر عکس جایز نیست. والله العالم.

شرکت در مسابقات پیامکی و دریافت جایزه از آن به لحاظ شرعی چه حکمی دارد؟

آیت الله العظمی خامنه ای: اگر هزینه‎ای افزون تر از هزینه‏های معمولی پیامک از افراد کم نشود و هزینه جایزه بر اساس جمع آوری پول های کسر شده نباشد اشکالی ندارد. اگر علاوه بر هزینه معمول پیامک، پولی بابت شرکت در مسابقه از افراد کسر شود و از پولهایی که از افراد کسر شده جایزه تهیه کنند، حرام است.


احکام دنیای مجازیبیشتر سوالاتی که برای کاربران اینترنت پیش می آید، مربوط به احکام چت کردن دختر و پسر است که البته نظر بیشتر مراجع هم در این باره منفی است. اما به جز اینها، کسب و کار اینترنتی و تصاویر سایت های خارجی هم سوال کنندگان زیادی دارند.

ارتباط از طریق پست الکترونیکی (ایمیل) در مورد شعر و شاعری و ادبیات و مذهب وسیاست وخانواده وموضوعاتی از این قبیل بین زن ومرد وغیره چه صورتی دارد؟

آیت الله مکارم شیرازی: بین نامحرم ها جایز نیست.

بنده داراى کافى نت (خدمات اینترنت) هستم. سوال اینست که درآمد آن از لحاظ شرعى درست است یا خیر؟ این در صورتیکه على رغم کنترل عده اى سوء استفاده کرده و مخفیانه بر روى برخى سایتهاى غیر مجاز میروند در مورد چت کردن چطور؟

آیت الله سیستانی: اگر شما دستگاه را براى دیدن سایتهاى غیر مجاز اجازه ندهید اشکالى بر شما نیست ولى سعى کنید تا جایى که مقدور است کنترل نمایید و همچنین در مورد چت.

چت کردن با خانم ها در فضای مجازی چه حکمی دارد؟

آیت الله حسینی زنجانی: بستگی به این دارد که موضوع گفتگوی اینترنتی چه باشداگر گفتگو به گونه ای باشد که سبب تحریک و برانگیختن شهوت باشد در این صورت جایز نیست.

خرید و فروش اینترنتى جایز است یا خیر؟

آیت الله سیستانی: اگر منظور شما این است که دو نفر از طریق اینترنت مباشرتاً خرید و فروش را انجام دهند، این گونه معامله صحیح است و اشکالى ندارد.

آیا در مورد هک سایت ها و یا استفاده از اشتراک اینترنت (رایگان) که از مورد این طریق بدست مى آید مانعى به هر عنوان از نظر شرع یا قانون وجود دارد؟

آیت الله سیستانی: اگر قانون کشور اسلامى آن را منع کند مجاز نیست.

در مراجعه به سایتهاى اینترنتى خارجى زیاد با موارد خلاف شرع مواجه مى شویم . با توجه به اینکه در مسیر تحقیقات و ارتباط با تکنولوژى روز ناچار به استفاده از امکانات اینترنتى مستقیم و با توجه به اینکه اینگونه سایت ها نهایتا اثر سوء خود را بر روان انسان مى گذارد؟

آیت الله سیستاتی: به عکس هاى مبتذل و موجب مفسده نگاه کردن جایز نیست .

آیا جایز است از طریق اینترنت از سایتهای دشمن که ما راتحریم کرده اند جنس اینترنتی یا نرم افزار سرقت کنیم؟

آیت الله مکارم شیرازی: با توجه به اینکه این امور باعث بدنمایی چهره مسلمین با ایمان می شود باید از این امور اجتناب کرد.

در مورد رایت سى‌دى (چه سى‌دى‏هاى خارجى و یا داخلى) چه حکمى مى‏دهید؟ آیا رایت کردن سى‌دى‏هاى قفل دار البته به تعداد کم مثلا یکى یا دو تا اشکالى دارد؟ اخیرا سى‌دى‏هایى در بازار موجود مى‏باشد که قفل آن شکسته شده و بصورت رایت در دسترس مردم قرار گرفته است. می خواستم حکم استفاده از این سى‌دى‏ها را با توجه به قیمت بالاى سى‌دى اصلى (و شاید غیر عادلانه آنها) بدانم.

آیت‌اللّه فاضل لنکرانى‏: شکستن قفل سى‌دى و یا رایت سى‌دى (نسخه‏هاى اصلى) در صورتى که تولیدکننده آن راضى نباشد جایز نیست. حتى رایت کردن از روى سی دی هاى قفل شکسته یا رایت شده باز هم جایز نیست. اما استفاده از سی دی هاى قفل شکسته یا رایت شده که دیگران قفل آن را شکسته ‏اند یا رایت کرده ‏اند و یا در بازار فروخته می شود اشکالى ندارد و فرقى بین سی دی هاى خارجى و داخلى وجود ندارد.استفتائات اسکناسیآیا به پولی که دولت به عنوان یارانه به حساب ریخته است، خمس تعلق می گیرد؟

آیت الله خامنه ای: این پول ظاهرا هبه است و چنان چه هدیه تا پایان سال خمسی مورد استفاده قرار نگیرد و سال خمسی بر آن بگذرد، بنابر احتیاط واجب خمس دارد.

نظر حضرت عالی درباره نوشتن بر روی اسکناس‌های رایج در کشور چیست؟

آیت الله حسینی زنجانی: شریعت به حفظ اموال عمومی تاکید زیادی دارد لذا شایسته است از نوشتن روی اسکناس‌ها پرهیز شود.

عمل های جراحی که برای زیبایی است مانند عمل بینی چه حکمی دارد؟

آیت‌اللّه مکارم شیرازی‏: اشکالی ندارد ولی باید از طریق هم جنس بوده باشد مگر این که لمس صورت نگیرد.

+ عبدالعظیم خدمتی ; ٩:٢٢ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩۱
comment نظرات ()

عکس قدیمی ازنمازجماعت درحرم حضرت علی (ع)

+ عبدالعظیم خدمتی ; ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ ; شنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩۱
comment نظرات ()

← صفحه بعد صفحه قبل →